Pomoc hořící mikrovlnka :-O ????

Z ničeho nic mi začala jiskřit a hořet mikrovlnka , sice funguje ale déle jak 30 vteřin a zase se to stane , tam jak je ta destička přes kterou jdou ty vlny je shořelá a je v ní díra nevíte co to znamená a jde to vyměnit ????, ( Jinak párkrát jsem zkusil jí zapnout bez talíře snad to tomu nevadilo ) ,
Jinak žádný kov a nic podobného jsem tam nedával ....

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Raději bych koupil novou, ceny klesají a bezpečnostní normy stoupají.

Další odpovědi:

Stříbrný

radši ji už nezapínej a kup novou. Předpokládám že jsi spálil magnetron.A to se opravovat nevyplatí. Takže to vytáhni ze zásuvky ,zkontroluj jestli něco od ní nehoří a kup si jinou.Je to lepší než mít plnou ulici hasičů že ti hoří barák.

Bronzový

neodstíněný magnetron není hračka :) osobně jsem den měl běhavou a zvracel :-D a to jsem podle doktora měl velké štěstí :-D
Doplňuji:
Mapel: já k onomu "úrazu" jeslti se to tak dá nazvat přišel při pokusech rozsvicet žárovku co na sobě měla smyčku na co největší vzdálenost. Nešlo tedy o závadu mikrovlnky.

Aby mikrovlnka uškodila, musel by někdo šikovně zablokovat místo paciček co drží dvířka, otevřená zapatá mikrovlnka už "mírně" nebezpečná je :)

Zlatý

Je to zcela banální závada. Ani okrajově nemá nic společného s bezpečností. Slídová destička není žádné stínění magnetronu. Naopak, je to vstup mikrovln do trouby. Docela prostě se na destičce spálila nějaká nečistota. Je to běžný náhradní díl.
Naopak, nebezpečné pro součástky na sekundáru trafa i samotné trafo je zapnutí mikrovlnky bez zátěže!

Bronzový

Prosím nešiřte paniku. Magnetron je prakticky elektronka a pokud není připojena na zdroj napětí, tak se nic neděje a slída, jak píše Hlada, není žádné stínění.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Elektronika

Zlatý mosoj 870
Zlatý Bedy 675
Zlatý gecco 427
Zlatý www 412
Zlatý Hlada 393
Zlatý beer 298
Zlatý Michal Kole 292
Zlatý ge0rge 287
Zlatý led 249
Stříbrný cochee 226

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.