peterd108

!!!!!!!POMOC!!!!!

Ve čtvrtek to bude 31. den co mám na reklamaci mobil. Takže mám nárok na vrácení peněz. Může se prodejce bránit, že mu telefon přijde např. dnes nebo v blízké době? A telefon jsem dal na reklamaci asi 5 dní před koncem záruky. Takže se bojím, že mi peníze prostě nevydá.

Nejlepší odpověď
Quimby

Nejprve gratulace k inteligentnímu nadpisu.
No dnes je podl mého kalendáře pondělí, takže má ještě čas.
Prodejce se bránit může, ale na vyřízení reklamace ma 30dnů ode dne podání.
Pokud to nestihne, tak můžeš požadovat výměnu zboží nebo vrácení peněz.
5 dní před zárukou to nevadí, ale pozor, ty správně máš dát zboží k reklamaci hned když zjistíš vadu, ne ho mít třeba 2 měsíce doma, protože je stejně v záruce.
Peníze ty vydat musí, pokud ne, tak se obrať na Policii +Obchodní inspekci

Další odpovědi
zzzzz

Ta záruka se prodlužuje o dobu co byl v opravě, to znamená, že těch 5 dní se posune.

Pokud telefon 31 den mít nebude a nebude, tak písemně odstup od kupní smlouvy a to že si mu to odstoupení předal, dokážeš tak, že si od něj necháš potvrdit kopii odstoupení. Pokud by ho odmítl převzít a nebo s tebou nechtěl jednat, zavolej policii a ta je povinna udělat o věci záznam a tím by si pak prokazoval svůj nárok.

bolak

Já prodejci vždycky píšu nejdřív e-mail, jehož napsání je otázka 1 minuty a máš konkrétní důkaz o tom, kdy zboží přestalo fungovat.

mojitek

POMOC,volej : 158,155,150

zzzzz

Ještě 112:-DDD

mojitek

rejpale ! :DD

zzzzz

🙂

rigormortis

https://www.y­outube.com/wat­ch?v=-uGJmHHDVMw

zzzzz

tak to jo:-)))) místo vykřičníku tam dá noty:-)))