Maggie.b

Poměr v desetinných číslech…

Jak bych měla vypočítat 3,6 : 13,5 (poměr)? Nevím si s tím rady. :/
Doplňuji:
Aby ten výsledek byl zase poměr takže a:b.

Nejlepší odpověď
Alesh

si to upravím, ne?

3,6 : 13,5 = 36 : 135 = 12 : 45 = 4 : 15

Další odpovědi
anonym

A nebylo by pro Tebe lepší dělit to takto 13,5 : 3,6?
Doplňuji:
Ten poměr zůstává pořád stejný. Je otázka, zda počítáš zvětšení nebo zmenšení. Tím se ale výpočet nezmění. Mosoj byl tak pilný, že Ti sem napsal i výsledek. Ten ale platí jen pro zvětšení poměru stran.

mosoj

No je to těch 1:3,75

Vyděl to to 3,6.
Doplňuji:
Milá Maggie.b. Pokud někdo mluví o poměru ( nikoliv mezi mužem a ženou) tak je to vždy něco ku něčemu a používá se formát 1 : něčemu !! Ono je to tak přehlednější.
Pokud je to poměr mezi mužem a ženou tak tam si jistý nejsem, ale mělo by to být 1 : 1, ale většinou to bývá 1 : 5 pro ženu.

radce

Na tom není moc co počítat, lze to jen upravit, učesat.
Pak vznikne 1:3,75
Anebo 0,26666666… :1