kačka K

Mám správně vypočítaný níže uvedený příklad na poměr a tepelnou kapacitu?

750:250 (není to dělení) a je to poměr ocele a mědi a potřebuju vedět, zdali je správně 0,8kJ, je-li c mědi=383kJ a oceli=450kJ.

Odpovědi
Quimby

Poměry jsou dělení, ale nevadí…

Ne, není to správně. Se na to podívej když jedno má 383 a druhý 450, tak by ti mělo vyjít něco mezi a 0,8 určitě neni mezi.
Příklad je vlastně na mísení dvou látek, tak si uvědom jak se počítá a pak napiš výsledek, rád ti to zkontroluju.