Avatar uživatele
anonym

Pomáhali jste svým dětem s výběrem učebního oboru/studia? Nebo měli jasno o svém povolání?Uplatňují svůj obor v profesi?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4532 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
lukas.zmizik

a ja deti nemam, tak mohu odpovedet za moje rodice.
jejich potomek chtel po zakladni skole na zemedelskou stredni. uz sam sebe strasne nadsene videl, jak za par roku dostane zetora a pujde vyoravat brambory.

vsechno rozhodla jedna facka, a tak sem skoncil na elektronice.

a nyni tedy jezdim s autobusem.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Michal Kole

Já měl štěstí, že mě zajímá technika a střední technická škola byla 100 m od baráku.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
rosinka

Vzájemně jsme to probírali, moje děti se dobře učily a měly i celkem jasno v tom, co chtějí dělat a tak studovaly…a dopadlo to zatím tak, že ani jedna nedělá povolání podle studia, ale to, co jim přináší větší výdělek. Jedna v zahraničí a druhá u nás a nakonec ve 27 ještě při zaměstnání studuje VŠ.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
venkovan

www.vcb.cz – do 25.11 je tam výstava k odbornému školství. Alespoń jsem to zaslechl mezi dětmi.
Je lepší, než aby výběr povolání byl víc z pohledu dětí než rodičů. Ty by měli být soudní, neměli by děti tlačit to jejich nesplněných přání, ale zas by měli trochu nerozhodné dítě podpořit pokud si trochu nevěří.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Snažil jsem se do toho nemluvit a podporovat je v tom co si vybrali, Jedna dcera zůstala v oboru druhá dělá uplně něco jioného a půvoní povolání už má jen jako hoby

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek