Pomáhali jste svým dětem s výběrem učebního oboru/studia? Nebo měli jasno o svém povolání?Uplatňují svůj obor v profesi?

Nejlepší odpověď
lukas.zmizik

a ja deti nemam, tak mohu odpovedet za moje rodice.
jejich potomek chtel po zakladni skole na zemedelskou stredni. uz sam sebe strasne nadsene videl, jak za par roku dostane zetora a pujde vyoravat brambory.

vsechno rozhodla jedna facka, a tak sem skoncil na elektronice.

a nyni tedy jezdim s autobusem.

Další odpovědi
Michal Kole

Já měl štěstí, že mě zajímá technika a střední technická škola byla 100 m od baráku.

rosinka

Vzájemně jsme to probírali, moje děti se dobře učily a měly i celkem jasno v tom, co chtějí dělat a tak studovaly…a dopadlo to zatím tak, že ani jedna nedělá povolání podle studia, ale to, co jim přináší větší výdělek. Jedna v zahraničí a druhá u nás a nakonec ve 27 ještě při zaměstnání studuje VŠ.

venkovan

www.vcb.cz – do 25.11 je tam výstava k odbornému školství. Alespoń jsem to zaslechl mezi dětmi.
Je lepší, než aby výběr povolání byl víc z pohledu dětí než rodičů. Ty by měli být soudní, neměli by děti tlačit to jejich nesplněných přání, ale zas by měli trochu nerozhodné dítě podpořit pokud si trochu nevěří.

Drap

Snažil jsem se do toho nemluvit a podporovat je v tom co si vybrali, Jedna dcera zůstala v oboru druhá dělá uplně něco jioného a půvoní povolání už má jen jako hoby