Pomáhali jste svým dětem s výběrem učebního oboru/studia? Nebo měli jasno o svém povolání?Uplatňují svůj obor v profesi?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Stříbrný

a ja deti nemam, tak mohu odpovedet za moje rodice.
jejich potomek chtel po zakladni skole na zemedelskou stredni. uz sam sebe strasne nadsene videl, jak za par roku dostane zetora a pujde vyoravat brambory.

vsechno rozhodla jedna facka, a tak sem skoncil na elektronice.

a nyni tedy jezdim s autobusem.

Další odpovědi:

Zlatý

Já měl štěstí, že mě zajímá technika a střední technická škola byla 100 m od baráku.

Bronzový

Vzájemně jsme to probírali, moje děti se dobře učily a měly i celkem jasno v tom, co chtějí dělat a tak studovaly...a dopadlo to zatím tak, že ani jedna nedělá povolání podle studia, ale to, co jim přináší větší výdělek. Jedna v zahraničí a druhá u nás a nakonec ve 27 ještě při zaměstnání studuje VŠ.

Zlatý

www.vcb.cz - do 25.11 je tam výstava k odbornému školství. Alespoń jsem to zaslechl mezi dětmi.
Je lepší, než aby výběr povolání byl víc z pohledu dětí než rodičů. Ty by měli být soudní, neměli by děti tlačit to jejich nesplněných přání, ale zas by měli trochu nerozhodné dítě podpořit pokud si trochu nevěří.

Zlatý

Snažil jsem se do toho nemluvit a podporovat je v tom co si vybrali, Jedna dcera zůstala v oboru druhá dělá uplně něco jioného a půvoní povolání už má jen jako hoby

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Vzdělání a práce

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Vzdělání a práce

Zlatý annas 2419
Zlatý Drap 1491
Zlatý quentos 1220
Zlatý mosoj 643
Zlatý hanulka11 566
Zlatý gecco 564
Stříbrný ivzez 539
Zlatý led 528
Zlatý marci1 491
Zlatý Michal Kole 475

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.