Emma a Lili

Pomáhá na usnutí kakao?

Moje máma vždy říkávala že kakao pomáhá usnout, v dětství to zabíralo ale co ted?

Nejlepší odpověď
cochee

Souhlasím s briketkou, na usnutí teplé mléko; kakao bych spíš zařadil mezi povzbuzující (a tedy od spánku odrazující) poživatiny, protože obsahuje theobromin, látku chemicky i vlastnostmi příbuznou s kofeinem. Ale v jednom hrnku kakaa je asi 10× méně theobrominu, než kofeinu v hrnku kávy, takže jen velmi mírně povzbuzující.

Další odpovědi
briketka10

Nám zabíralo teplé mléko.

Doplňuji :
Teď mi pomáhá koukat do noci na
film a pak sebou třísknout do peřin.

redy

Nejlíp pomáhá práce to pak sebou sekneš a spíš 🙂
To kakao nepomáhá ale mlíko může zklidnit, jak píše briketka.

marci1

Vzhledem k tomu, že kakao obsahuje theobromin s povzbudivými účinky, doporučila bych pít kakao ráno. 🙂

da ny

Souhlasím s briketkou10, cochee, marci1 a redy ;)
Není kakao jako kakao (kdysi lžičička např. instantního „kakaa“ v mléce asi nenadělala mnoho škod).
Moje maminka (zdravotní sestra) věděla, že kakao na noc pro menší (předškoláky) děti je nevhodné a nebezpečné (neklid, hyperaktivita).
Mívala jsem kakao v dětství někdy jen k snídani ;)

dědapetr

Dobré zkušenosti mám z pivem,může být i nealko,půl hodiny před spaním.

anonym

O kakau jsem to neslyšel,ale koukněte sem,tady je recept ,jak udělat nápoj na kvalitní spánek.
http://www.ab­solutnispani.cz/re­cept-na-kvalitni-spanek/p63
Můžete zkusit i bylinky,dobrá je meduňka.
http://www.vi­talia.cz/clan­ky/bylinky-misto-prasku-na-spani-a-nervy/

Šidlo

hm, deťom vystrašeným z bubákov kakao pomôže, ale dospelým nadopovaným kávou počas dňa asi ťažko......