Shady

Pomáhá kouření po jídle na trávení?

Mě osobně se uleví, nemám pak „nafuklý břuch“ :D

Nejlepší odpověď
anonym

Nemyslím, že by kouření pomáhalo trávení…
😉
Aleje po jídle ´méně´ škodlivé – se slinami spolykaný jedovatý dehet se potravou ´naředí´.
😉

Další odpovědi
briketka10

to nevím, ale mě po jídle taky
nejvíc chutná, když si bafnu :))
Nápadná je touha po jídle po kouření, příznivý vliv kouření na ranní defekaci a na nepříjemné spasmatické stavy v trávícím ústrojí (cigareta na lačno má však nepříjemnější účinek). Kouření odvádí pozornost, což při duševní práci někdy znamená odpočinek. Požitek z kouření ovlivňuje z velké části pozorování kouře, proto kouření potmě již tak nechutná. Naproti tomu obsahuje tabák prudký jed nikotin.
z článku :
http://tabakov­nik.xf.cz/vyu­ziti.php
Doplňuji:
vy nekuřáci to já všechno vím 😁

přesto s kouřením bojuju, ale
neúspěšně mám el.cigaretu
Ego-T občas si potáhnu plním
ji náplní Camel..
ale ke kafi apod. si tu obyč.
prostě neodpustím..

Drap

Trávení určitě nepomáhá ale zato po jídle chutná.

NikkiHeat

no těžko říct ale já přestal před rokem a bojuju s:

  1. ranní " kaku " už není tak v pohodě jako když jsem kouřil
  2. zpomalil se mi metabolismus a nabral jsem 15 kg
  3. trpím nespavostí

zzzzz

Já také kouřit přestala 🙂 Nic jsem nenabrala 🙂 ale žeru závodně ☹ teď jsem si zrovna dala mňamku a ta chuť zakouřit si po dobrém jídle je tam pořád, jinak už chuť na cigo nemám. Tak asi na tom trávení něco bude.

ivzez

Podle mne je lepší se nepřejídat,
pak člověk nepotřebuje ulevit od „nafuklého břuchu“ …

Pipka

Ne ,věř že je to nesmysl,nejprve s tím budeš mít problém jak přestaneš a pak to půjde stejně jako dříve

zzzzz

Ary ahoj .-)

arygnoc

čaf čaf.

;)

jediné, čo mi na fajčení vadí. sú tie ceny.
normálne by som tak isto zdanil všetko, čo má cukor – to by potom kola stála 500 (keď nie viac) – zitka-obezitka zabíja viac ako tie smrady, čo hulíme.

a tak isto zdaniť ľudí s bmi nad 25.
a slobodných
a bezdetných
a modrookých
a plešatých
a vôbec.

;)

zzzzz

Nejsi ty převlečený Kalousek? 🙂

zzzzz

briketko v cigaretě je 10 tisíc jedů, ale jediný nikotín, je pro tělo prospěšný, bohužel je návykový.

arygnoc

briketka10

„Naproti tomu obsahuje tabák prudký jed nikotin.“

isto.
ale aj digitalis je jed, plesne (penicilín) tiež zabíjajú, selén spôsobuje rakovinu prostaty – a mnoho iných JEDOV sa používa v primeranom množstve (koncentrácii) ku liečbe.

pri fajčení nezabíja samotný nikotín, ale to balenie – splodiny z horenia cigarety, tabaku, papiera, lepidiel a iných humusov, čo tam výrobcovia pridávajú.

naopak, samotný nikotín organizmu (v danej koncentrácii) prospieva (podporuje činnosť mozgu).

a to platí i pre ostatné jedy, najmä alkaloidy.

arygnoc

nefajčiari [nekuřáci] počujete?

kuřte, nebudete mať „nafuklý břuch“!

:DD

pekne povedané.
možno by pomohlo nedať si 12 knedlíkov, ale iba normálne 4 knedlíky.

ale je fakt, že po jedle cigárko chutí akosi viac.
;)