Mirdas

Pomáhá alkohol na mořskou nemoc ?

Samozřejmě v rozumném množství.
Máte s tím zkušenosti ?
Doplňuji:

Takže si člověk musí jen zvyknout ?

A co staří námořníci a jejich oblíbený RUM ?
_

Nejlepší odpověď
Drap

Nepomáhá

Další odpovědi
zjentek

jestli ji chceš pocítit i na souši, tak určitě jo ;)

mosoj

Než si zvykneš, kup si Kinedril.

marci1

Nepomáhá. Rum dostávali námořníci proto, že voda i pivo ( které dostávali před tím, než jim dávali rum ) se v sudech při dlouhých plavbách kazily. Po přídělech rumu pak nastal problém s opilostí námořníků, příděly se snižovaly, až v r. 1970 byl příděl rumu úplně zrušen. 🙂

http://www.my­drinks.cz/cs/his­torie-rumu/

Reezo

Alkohol je spíš metla jidstva a spíše nepomáhá. Dá se říct, že se jedná o drogu, jelikož je alkohol velice návykoví a v naší společnosti se konzumuje v hojném množství. Alkohol je dobrý na vyčištění nějaké rány. Nejhorší asi je, že vám alkohol v zimě dává iluzi toho, že vás zahřeje či vám není zima. Jinak námořníci pili alkohol ne kvůli mořské nemoci.