polyneuropatie-co to je za nemoc

léčení

Nejlepší odpověď
hanulka11

Poly- znamená mnoho, -neuro- znamená nervy a -patie znamená onemocnění či narušení funkce. Jsou to tedy poruchy mnoha nervových vláken, které jsou provázené narušením jejich funkcí. Typicky bývají nejviditelněji postiženy zejména nervý dolních končetin. Je to zřejmě proto, že jsou nejdelší v těle a k narušení funkce jsou tedy nejnáchylnější.
léčba je težká a mnohdy neúspěšná neboť jsou narušeny nervy . Je nutné léčit se na neurologii . Většinou se podávají vitamíny B ale nemají velký uspěch na zlepšení léčby.

http://www.ste­fajir.cz/?q=po­lyneuropatie

Další odpovědi
mosoj

Hanulka má samozřejmě pravdu, jenom bych doplnil, že pomalu vše s čím si lékařská věda neví rady je nějaká …pátie. Z toho vyplývá že potom je to většinou neléčitelné.

Jakub Tlapal

Taky trpím polyneuropatií a projevuje se to tak, že mě brní konečky prstů na rukou a nohou. Někdy je to lepší, někdy horší, ale skoro každý den to není dobrý na 100 %. V létě je to lepší, ale jakmile se mění počasí, tak trpím jako kůň. Samozřejmě užívám léky, ale moc se to nelepší. Zkouším teď podstupovat pulzní magnetoterapii, kterou jsem našel na https://www.bi­omag.cz/polyne­uropatie/ , tak budu rád ze sebemenší zlepšení 🙂 .