jujuna

Polyalergik

Lékař mi dnes řekl, že jsem pravděpodobně polyalergik.. nikde ovšem na internetu nenacházím nic, co by tento pojem vystihovao.. Můžete mi nějak přiblížit o co se jedná?
Děkuji

Nejlepší odpověď
annas

Polyalergie = mnohonásobná alergie na více látek. Nevím, která látka u Vás vyvolává prvotní alergii. K ní se mohou přidružit další alergeny: pyl, prach, peří, zvířecí srst, roztoči, chemikálie v pracích a čistících prostředcích, v potravinách či kosmetice, léky a potraviny (nejčastější potravinové alergie jsou na mléko, pšenici, sóju, vajíčka, jahody, rajčata, citrusové plody)

Doplňuji:
Různé zdroje z netu.

Další odpovědi
kenyrts

polyalergik – alergie i na potraviny !!!

LuciJe

Předpona poly znamená mnohost, četnost, polyalergie je tedy přecitlivělost (alergie) na více látek.