led

„Položil jsem otázku a byla odmítnuta“ 2

Otázka od Bičiště a následná odpoveď Dr.Axla mi automaticky navodila otázku:

  • podľa akého kľúča robot (alebo naozaj admin?) určuje

1 – opakovanie otázky, kopírovanie odpovede
2 – nezmyselnosť a bezobsažnosť otázky
3 – nezmyselnosť a bezobsažnosť odpovede
PS.
prosím o prepáčenie Bičistě za použitie (kopírovanie) titulku, aj to bolo súčasť testu otázky
Doplňuji:
Normálne by som dopĺňala v diskusii,ale…
Dr.Axl nikde som necitovala, teda ti nepričítala tvoje slová. Skresluješ vyjadrenie:
„Otázka od Bičiště a následná odpoveď Dr.Axla mi automaticky navodila otázku“.
Téma o otázkach tu bola opakovaná už viackrát, preto tam bolo aj použité slovo „test“ – či budem upozornená na opakovanie otázky. Preto to bolo zaradené do aktualit.
Toto nie je „kecací otázka“, ale otázka na spôsob hodnotenia. Ano, konečné rozhodnutie má admin, ale neverím v jeho osobné preverovanie každej otázky/odpovede.

Nejlepší odpověď
Sůwa

Snad se sem můj příspěvek hodí, týká se striktního dodržování kodexu. Včera Dr.Axl upozornil na opakování dotazu „Jaké znáte cizí jazyky?“ Přečetla jsem si tedy odpovědi k původní otázce a musím konstatovat, že odpovědi byly 1. od jiných uživatelů, 2. sice téma společné, ale z jiného pohledu – ne kolik znám cizích jazyků, ale proč se nemůžu cizí jazyk naučit, umím jen spoustu slovíček, ale větu z nich dohromady nedám. Dr.Axla si velice vážím, tak bych ho poprosila, aby svá upozornění taky „vážil“ 🙂. Díky Sůwa

Další odpovědi
anonym

ad led, přičítáš mi něco, co jsem nevyslovil, šlo o strohou citaci kodexu, který prostě máme dodržovat, když už jsme se tu zaregistrovali.
Už tu přece byla opakovaně řeč o tom, že jakmile přijde informační mail od admini, je tam uveden nejen důvod, ale tím i oprávněnost korekce.
Konečné slovo má admini, žádný robot. Admini se řídí jednoduše taxativními pravidly, případně upřesňované operativními a dílčími pokyny provozovatele.
Už jsem ale zaregistroval i drobné rozdíly měřítek vlivem lidského faktoru spočívajícími přímo v osobě amini, jenž má zrovna službu. Např. rubrika Aktuality je aktuální u této otázky jen pro tebe, ale jinak spíše spadá do kecací Zábava a ostatní.
Tady se neustále zapomíná na to, že se vůbec nejedná o nějaký kapric některých uživatelů, ale jednoduchá pravidla o podvádění, které všichni odsuzují, když se jedná o druhé, ale sami se pravidelně a bez skrupulí téhož dopouštějí.
OK, pokud jsi chtěla jen otestovat systém, tak ti mohu rovnou sdělit jak to dopadne, protože tento druh otázek je záměrně ponecháván z osvětových důvodů, kde neustálé připomínání aspoň trochu upozorňuje nováčky, že jsou tu přece jen nějaká pravidla, na něž se v zápatí zhusta ani neobtěžují podívat.
Má předchozí odpověď byla tvořena holou citací, takže by přesnější bylo „následná citace od Dr.Axla“. Nicméně chápu vysvětlení, šlo mi jen o zavádějící tón pro ostatní, kteří tu číhají, co si ti mentoři na nás zase vymýšlí?
P.S. ad suwa, reakce v diskuzi.

anonym

ad suwa, díky za připomínku, snad jsi jen trochu pozapomněla, že jsem uvedl „jeden“ z odkazů, – Kolik znáte cizích jazyků a Kolik znáte jazyků, je nesporné opakování otázky, bez ohledu na dikci odpovědí. Já si přece kodex nevymyslel, ale všichni jsme na něj přistoupili. Po registraci jsem byl vyzván zakládajícími uživateli, abych přispěl k osvětě upadající úrovně Odpovědí.
Postulát a axiom, kdy lze otázku modifikovat už dávno stanovila annas, viz odkaz -
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/ve-ktere-hre-zpiva-slepy-houslista-mares-pisen-kde-domov-muj-kdo-je-autorem-hudby
Pokud patřím k těm, co odmítají podvádění, může se to leckomu nelíbit, ale to nic nemění na faktu, že to prostě není fér právě s ohledem na objektivitu bodování pro ostatní „nepodvodníky“.
K výzvě, abych vážil, podotýkám, že vážím vždy a proto také většinou formuluji – viz další podobné názory či informace a odpovědi (ve smyslu doplnění).
Polemik na toto téma bylo několik a často se ozýval závěr: „Lišta tu přece není pro srandu králíkům!“

Sůwa

Zajímavá reakce, já si Tě skutečně vážím a ten zbytek byla slovní hříčka:-). Kodex respektuji, jen si myslím, že ne vždy se jedná o pokus o podvod, ale třeba zadání do vyhledávací lišty nesplnilo očekávání. Můj případ to snad není, já po zkušenostech odpovědi na závažná témata hledám na lištách odborných serverů, případně tam položím otázku. Když se tak dívám na Tvou poslední větu, napadá mne, že u některých dotazů by se hodilo :„nejdříve hledej ve Wikipedii, pak ve vyhledávací liště…“. Vygooglované odpovědi nemají velkou cenu, když k nim má stejný přístup každý z uživatelů internetu.
Opět vše jen v dobrém a s milým úsměvem. Sůwa

Sůwa

Ještě mne napadlo, že kdo si neumí zformulovat dotaz do vyhledávače, nebude to umět ani do vyhledávací lišty. Pak nutně musí položit dotaz tady, aby odpověď vyhledal někdo jiný za něj.

led

A takých „negramotných“ je veľa. Nie každý vie naformulovať kritéria hľadania. Nemožno im to zazlievať a ani ich preto odsudzovať. Vedia zase niečo iné.

led

A takých „negramotných“ je veľa. Nie každý vie naformulovať kritéria hľadania. Nemožno im to zazlievať a ani ich preto odsudzovať. Vedia zase niečo iné.

led

V záverečnej vete doplnenia vychádzam z toho, že dodnes som nedostala odpoveď na moju otázku:
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/najde-se-nekdo-fundovany-a-odpovi-mi-2
ktorá sa týka iste aj iných „zlatých a strieborných“ (ako to v odpovediach a príspevkoch potvrdili. Takže doteraz neviem, či je chyba u mňa, alebo na stránke. Skúšala som to aj z iných počítačov a lokalít.

anonym

Nějak mi uniká proč vkládáš odkaz na vlastní otázku zrovna do této otázky?
Ptala ses tam – Najde se někdo fundovaný… o výpadku tohoto webu.
Odpovědi tam přece byly a pokud tě neuspokojily, tak asi se žádný fundovaný nenašel.
A přitom si vysvětlení měla celou dobu na dosah, jak v pravidlech, tak v kodexu.
Především tyto dotazy se mají směrovat na admini, jak někdo z uživatelů může vědět zda se program či stránky upravují, když to jde mimo ně?
Opět viz citace:
Odpovědnost a záruky

  1. Provozovatel nenese žádnou odpovědnost a záruku za správnost obsahu na serveru Odpovědi.cz.
  2. Provozovatel neručí za to, že služba bude nepřetržitá a bezchybná.
  3. Provozovatel nenese žádné záruky a zodpovědnost za škody nebo újmu vzniklou na základě použití služby a obsahu na serveru Odpovědi.cz.

Otázky a doporučení, která směřují k provozovateli serveru Odpovědi.cz, případně k jednotlivým funkciona-litám aplikace Odpovedi.cz nebo k jednotlivým uživatelům nepatří do žádné z hlavních kategorií a měly by být směrovány k adresátům jinou cestou (info@odpovedi.cz nebo emailové kontakty na uživatele). Takovéto příspěvky mohou být smazány bez dalšího upozornění.

led

Otázky ktoré sa týkajú aj iných užívateľov považujem za verejné, nie osobné, aby sa riešili tajne cez maily.
Zaujímavé, že kedysi na admini aj odpovedali verejne.
Prečo teda moje otázky, ak sú porušením kodexu, nevymazali a nevysvetlili mi to mailom? Veď tak to predsa robia.

anonym

Právě, že na to ti mohou odpovědět jedině admini, pokud jim to pošleš, což jsi neučinila. A kdyby měli důsledně potírat všechny závadné otázky, odnesla by to pomalu skoro čtvrtina všech.

led

Ako vieš, či som tak neurobila?

anonym

Sama přece píšeš, žes dodnes odpověď neobdržela. A pokud jsi poslala admini, tak ti mohou odpovědět jedině oni, ale ty ses přece svou otázkou obracela na uživatele!