Avatar uživatele
arygnoc

Polovina Čechů by při ztrátě zaměstnání z úspor nevyžila déle než tři měsíce.

a rada:
Každá domácnost by měla mít vytvořený tzv. finanční polštář ve výši šesti až devíti měsíčních platů. „Neměla by je však mít uložené na běžném účtu, jehož úroky jsou prakticky nulové, ale ideálně na spořicích či termínovaných účtech, které mohou přinést zajímavější zhodnocení,“ .

to si z nás HN dělají prdel, ne?
kdo ušetří ze základn mzdy?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? quentos, iwetax, dědapetr, anonym před 4646 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
dědapetr

Páni z Olympu nevidí na lidi v údolí a tak žvaní nesmysly.My by jme se nějak protloukli a bylo by to horší jak za totáču.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Hlada

Tuto radu jsem naposled slyšel na Dvojce od Ing. Simajchla, který učí lidi finanční gramotnosti. Jeho rady jsou rozumné a až na doporučené finanční produkty s ním souhlasím. Je potřeba poslechnout si celou relaci. Dává také rady, jak na to. V dnešní době se člověk snadno dostane do situace, kdy nemá několik měsíců příjem a pokud nemá rezervu, dostává se mnohdy do dluhové pasti. Naopak, finanční rezerva umožní překlenout období nezaměstnanosti, nemoci, přípravy na podnikání, stavbu a pod. Zjednodušeně jde o to, umět se uskromnit, šetřit, nekupovat zbytné věci a služby. V dnešní době spotřeby to ale zní kontraproduktivně a nemoderně.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
iwetax

Já bych vyžila měsíc, kdybych zrušila stavební a důchodové pojištění, tak by to tak na tři měsíce vycházelo. Pokud bych se živila skromně, nejlevnějšímí potravinami (čočka, těstoviny, brambory, moučné placky) tak by mi rezerva vydržela asi 5měsíců

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
GM

Tak já teda bych nevyžila ani ty 3 měsíce.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Finance a podnikání