bujak

polovicni trest

mam kamarada ktery nenastoupil do vykonu trestu dostal patnact mesicu nepodminene ale ma jerste podminku na 15 mesicu chcio se zeptat na to jestli mu bude podminecny trest promenen a jestly ma narok na pulku dekuji…

Odpovědi
fira

Protože nenastoupil do výkonu trestu tak po něm bude pravděpodobně vyhlášeno celostátní pátrání.Pokud ho chytí tak ho dodají do nejbližší vazební věznice.Ve výkonu trestu bude mít soud a tam se bude rozhodovat o tom jestli mu podmínku promění nebo ne.Můj osobní názor je že mu podmínku promění.O pod­mínečné propuštění si samozřejmě bude moci zažádat po uplynutí poloviny trestu.Dělá chybu že se vyhýbá nástupu trestu.Soudy to nemají rádi a při posuzování o podmínečném propuštění na to berou zřetel.

standa

Odpověď je úplně jednoduchá:

  1. podmínka byla porušena a 100% bude změněna na nepodmíněný trest
  2. nepodmíněný trest (15 měs.), na který nenastoupil, se nezmění
  3. tím, že nenastoupil trest, tak se dopustil nového trestného činu „maření výkonu úředního rozhodnutí“, za který ´vyfasuje´ vzhledem k předchozím dvěma přitěžujícím okolnostem trest nepodmíněný

Celkově mu bude uložen SOUHRNÝ NEPODMÍNĚNÝ TREST který nejspíš přesáhne 2 roky.

O podmínečné propuštění může po ´půlce´ samozřejmě požádat, ale s největší pravděpodobností mu nebude vyhověno ☹