BENYTA

Politická střelnice na TV Barrandov

Četla jsem v příspěvcích toto srovnání dnešní doby a předrevoluční.Co si o tom myslíte?
Ted máme pomeranče a banány.Můžeme jezdit do ciziny /pokud na to máme /.Žvanit můžeme co chceme,stejně nás nikdo neposlouchá.Máme bezdomovce,dřív jsme měli příživníky.Strana byla jen jedna,straníci boháči.Boháči byli zelináři,řezníci a pumpaři.Pasáci a děvky byli vždycky,jen tehdy jim hrozilo vězení za příživnictví.
Zamyslela jsem se nad tím,nad těmi rozdíly,zvlášt,když jsou zítra volby.Když se to vyjádří takhle syrově,zjištuji,že tam nějaká pravda je.
Doplňuji:
Takto uvažují levičáci,pro ně jsou to jasné argumenty.Taky jsem tu dobu zažila a souhlasím s vámi,lidé si pamatují,jen to,co chtějí.Tyto volby budou klíčové,pokud dopadnou podle preferencí – sejdeme se v Řecku,cituji jednu paní z diskuse na Novinkách – kdo bude republiku opouštět jako poslední,at prosím zhasne.

Nejlepší odpověď
dudu

Osobně nemám o čem pochybovat. Stačí když si vzpomenu na 32 vzrostlých třešní, které banda družstevníků našim vykácela jako trest za neposlušenost. Rodiče je po válce vysázeli podél později zkolektivizované parcely. Poté ještě obdrželi fakturu za odklizení dřeva.
Připomínám si rovněž sousedy, kteří byli odsouzeni zato, že si ve svém združstevněném lese nakáceli dřevo na vazbu obytného stavební, když předtím „ti blbečci“ opravovali nejprve hospodářské budovy a chlévy. Třešinkou pak je příběh předválečného komunisty. Ten neobdržel devizový příslib jenom proto, že na stranické schůzi vznesl dotaz, proč k nám nikdo neemigruje, když se lidé v tom kapitalismu mají tak zle, jak před chvílí vyprávěl přítomný soudruh lektor.
Není co dodat.

Další odpovědi
anonym

Svoboda je pro každého trochu něco jiného.Legraci mám rád,tahle není moc „drahá“.
Kde jsou ti mrtví? Nebyli?
Jesně – humorná nadsázka.
Tu paní,která sype skřehotavým hlasem z rukávu jeden vtip za druhým,tu nějak nemusím.

Michal

Nějak se zapomíná.Kolik lidí bylo mučeno za přesvědčení.Kolik lidí zbytečně umřelo a kam se dostal náš pokrok.Kolik tu bylo chytrých lidí a nemohli pracovat,kolik lidí pracovalo do šuplíku a my máme zase ty bohaté,kteří kradou.Kdy konečně odhalíme alespoň"nahé nohy" některých případů, a lidi budem skutečně považovat za lidi.

HOMER

A slyšeli jste ten vtip jak se stal Beneš podruhé prezidentem Československa,přes­tože už zbyl jen Protektorát Čechy a Morava.Bylo to v Paříži r.1939 a dokonce tam vznikla i prozatimní vláda..

člověk

každá doba nese svoje,
ale hlavně tyto volby bohužel,nejsou zlomové,
takzvaná šedá ekonomika zůstavá ve stejných rukách,a ti platí naše strany,
na zlomové volby si počkáme až ti vzadu budou mít dost.
tak ještě čtyři volební období
Jinak jestli někdo chce přirovnávat Řecko k nám,tak je politický analfabet a poslouchá jen Nečase,protože skutečnost je,že Řecko skrachovalo na státních zakázkách,viz zpráva mezinárodního měnového fondu
také jsem zažil minulé období,kdy se má sestra musela zříct mne jako bratra,aby její manžel mohl dál pracovat na významném místě.
Ale stále říkám,je to v lidech a né v režimech,
Dodnes se oslavuje francouzká revoluce a vlastně to byl počátek komunizmu,od tuť valastně název …:pařížská komuna

anonym

Zalíbil se mi váš doplněk.Vtipné,výs­tižné.
V sobotu večer budu vědět,spolu s ostatními,jestli se budem učit řecky.
Není to zas až tak lehkej jazyk.