maruš

Politická mluva

Když premier KONTRASIGNOVAL amnestii,to prostě nemůžou říct normálně česky,že ji podepsal? Už dva staří lidé se mě ptali,cože to vlastně udělal.

Nejlepší odpověď
Drap

Jsou určité vžité termíny, které mají svůj přesný význam v dané situaci.

Další odpovědi
cochee

On ji nepodepsal, ale spolupodepsal, v tom je ten drobounký rozdíl. Ano, mohli to napsat česky. To je tu v současnosti folklór, používat za každou cenu cizí slova.

Jirhick

Dneska se každý snaží vypadat strašně vzdělaně, tak používají slova kontrasignace a mnoho dalších, cítí se pak důležitě

Zdroj: http://www.in­foz.cz/kontra­signace/

Rocker

Kravaťáci si myslí,že vypadají chytřejší,když používají cizí výrazy.