Pokročilý

Policista nebo informatik?

Dobrý den,zajímá mě Váš názor,na mou otázku,jsem starý 17 let a nemohu se rozhodnout co do budoucnosti dělat,přemýšlel jsem o studování softwaru ale baví mě i střílet ze zbrani.Proto se Vás tedy ptám,které povolání byste měli raději a proč?Má větší cenu si vystudovat výšku na policajta nebo na informatika? CO má větší budoucnost?Děkuji za odpověď uživatel tyrox

DOplnění : Nemyslím přímo normálního policistu, ale třeba i zásahovou jednotku
Btw: Nechci odpovědi jako to musíš vědět sám. Děkuji :)

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Softwarový policajt.

Další odpovědi:

1) Policisty propouštějí a omezují jim platy (přesčasy v paušálu apod.), kdežto IT shání stále a jsou i lépe placeni.
2) Jako IT můžeš dělat i v řadách policie - obráceně asi těžko. IT má uplatnění v podstatě ve všech oblastech, propuštěný policista s bídou sežene flek u ostrahy.

Zlatý

a co si jako myslis ze policie strili ze zbrani kazdej den?...poradim ti toto zamer se na PC ..kdyz te to bavi ...zbrojni pashttp://cs.wikipedia.org/… a venovat se zbranim a strelbe na strelnicich ..ono stilet do lidi nebude takova pecka jak si predstavujes ...;D proste zbrane muzes mit jako konicek
Doplňuji:
BtW ..tady je neco informaci ...http://www.policie.cz/… jenze oni neprijmou kazdeho ..a myslim ze musis mit k zasahovce odsouzeno nejaky cas policie ...nevim esli je to podminka..touz radsi vyzkousej cizineckou legii ...:D

Pokročilý

Podle mě má v dnešní době jistou budoucnost IT obory. Vem si to takhle, že policajt musí mrznout v zimě u auta a vybírat řidiče, musí řešit hádky manželů, nebo jenom tak papírovat nějaký zásah. Dostat se k zásahové jednotce není nic lehkého, musíš mít odslouženy nějaké roky u policie jako takové, poté splnit přísné fyzické a psychické testy a hlavně tě musí vybrat. Navíc si nemysli, že zastřelit člověka je nějaká sranda nebo lehká věc. Budeš s tím žít celý život. Myslím, že je lepší si udělat zbrojní pas a chodit si zastřílet na střelnici.

Pokročilý

Nejlépe to dle mého vystihl @Česílko.

Policie si stále stěžuje, že nemá dostatek odborníků v informatice... Takže bych doporučoval studovat informatiku...

Riziko bych viděl v tom, že až zjistíš, že jsi dobrý informatik a zaměstnavatel Ti nabídne 35+ tisíc a u policie máš podle tabulek nárok na nějakých 24+ tisíc, tak se na kariéru policisty vykašleš...

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Vzdělání a práce

Zlatý annas 2416
Zlatý Drap 1489
Zlatý quentos 1219
Zlatý mosoj 643
Zlatý hanulka11 567
Zlatý gecco 564
Stříbrný ivzez 539
Zlatý led 528
Zlatý marci1 491
Zlatý Michal Kole 475

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.