Policejní výsluha – v jakém zákonu nebo předpisu je policejní výsluha zanesena

Jak dlouho tuto výsluhu – rentu bývalý policista pobírá, do důchodu nebo doživotně?

Odpovědi
Jambalaya

Nevím v kterém zákoně je zanesena, ale pobírána je v podstatě doživotně. Pokud bude dotyčnému policajtovi vyměřen nějaký důchod, až bude mít na něj nárok, renta se sníží a bude vyplácena k důchodu tak, aby dotyčný měl stále stejný příjem.
Např. pobírá rentu 20 tis, v aktivním věku jí pobírá stále ať pracuje či ne. Bude mu vyměřen starobní důchod ve výši 12 tis a k tomu bude dostávat vyrovnávací doplatek renty 8 tis.

atriplex

Je to definováno Zákonem o služebním poměru příslušníků bezpečnostních sborů č. 361/2003 Sb. Výsluhové nároky jsou definovány v § 155–168.

Zdroj: http://portal­.gov.cz/wps/por­tal/_s.155/701?num­ber1=361%2F2003&num­ber2=&name=&tex­t=