policejni hodnocení co znamenaj u policie 3hvězdičky??děkuji za odpoved:)

Nejlepší odpověď
chudst

Zalezi, jestli u tech hvezdicek je jeste neco nebo ne a na velikosti hvezdicek.

Kdyztak pekne to maji udelane na webu policie CR: http://www.po­licie.cz/poli­cejni-hodnosti.aspx

=============­=====================

Tri hvezdicky ma celkem 5 funkci:

3 male hvezdy: nadstrazmistr
3 male hvezdy a pruh: nadpraporcik
3 stredni hvezdy: nadporucik
3 stredni hvezdy a pruh: plukovnik
3 velke hvezdy a trojlistek: generalporucik

Další odpovědi
suaeda

<chudst> odpověděl dobře. Jen doplním, že obdobné značení a hodnosti s menší obměnou jsou u všech složek MV. Policie, hasiči, justiční stráž, celníci a dozorci. Dnes nedostávají hodnost tak jako dříve podle odsloužených let, ale podle funkčního zařazení. Takže např. nadpraporčík je vrchní inspektor, poručík je komisař, major je vrchní komisař a plukovník je vrchní rada. U některých složek např. celníků mají trochu jiné názvy funkcí. Nový adepti dostávají po nástupu většinou nejdříve strážného, nebo strážmistra. Po krátké době dostanou hodnost podle vykonávané funkce.

anonym

Umí číst, psát a počítat.

lexx

Za totáče koloval tento vtip: 3 frčky znamená umi číst, psát a telefonovat.