Pokuty – platba kartou?

Vítáte novinku, že ode dneška (1.10.2011), lze platit pokutu na místě
i platební kartou, či se vás to příliš netýká?

Nejlepší odpověď
anonym

Nejsem proti zaplatit pokutu,pokud si ji vykoleduji.V dnešní době,kdy si nejseš jistý žádným policistou,tak by se mohla také karta zneužít,jako v mnoha případech u bankomatů.Mobilní terminál v rukou člověka,kterého neznám?Ne,to určitě ne.Stará dobrá složenka by byla pro mě jasná volba.

Další odpovědi
annas

Platím převážně v hotovosti, kartou vybírám jen hotovost z bankomatu, takže se mě novinka netýká.

anonym

Snazim se nebyt pokutovana , ale nekdy prebehnu na prechodu na cervenou a uz tam stoji panove s pistalkou… 🙂 Pak zalezi na moji penezence , zda tam penize mam , nebo ne. 🙂 Myslim , ze je to dobre , mit moznost platit i kartou.
Ale ted uz na cervenou nebeham , jsem rada , ze k prechodu ( s mym prechodem ) sotva dolezu ! 🙂 -iv-

Drap

Snažím se pokud je to možné, nedělat nic za co bych mohl být pokutován. A stejně většinou preferuji platby v hotovosti, takže takováto změna se mě netýká.

anonym

Já to vidím tak,že příslušník se zeptá:Přejete si platit kartou s bločkem nebo v hotovosti bez bločku?

baghira

Možnost volby vítám vždycky (i když se mě to až tak netýká – za 30 let řízení jsem platil pokutu snad 3×). Ale kdybych neměl hotovost, určitě bych to raději řešil kartou na místě než zdlouhavě složenkou, myslet abych ji neztratil, nezapomněl zaplatit, chodit na poštu… ble.
Mimochodem, i u běžných nákupů vždy preferuji platbu kartou před hotovostí.

Možnost zneužití karty je stejná, jako v kterémkoliv obchodě, tj. prakticky nulová.

A to že policistovi nabídneš prachy bez bločku, to můžeš karta nekarta, ale je to spíš věc minulosti. S policisty se stýkám, a shodují se v tom, že dnes to je takové riziko, že to za tu usmolenou tisícovku do kapsy nestojí.