Avatar uživatele
bbarborah

POKUTA V PRAŽSKÉM MHD, JE PLATNÁ?

Ahoj, dneska jsem dostala pokutu v pražském MHD za neplatný kupón na OpenCard. Pokuta byla stanovena ve výši 800,– Kč, ale po odjezdu z místa činu jsem si všimla, že na pokutě nemám v kolonce jízdné/přirážka NIKDE žádnou částku. Chci se tedy zeptat, je pokuta platná?, protože bych na pokladně mohla s klidem říct, že mi dal pokutu 24,– Kč za jízdenku…přijde mi, že jestliže není uvedená částka = nemám co zaplatit = platit nemusím…díky za odpověď!

Zajímavá 0 před 3967 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Dochy

Pravidla DPP: Pokuta je 1000,– Při platbě do 15 dní na pokladně se snižuje na 800. Takže je jedno, co máte na lístečku, pokuta je daná.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Pepa88

Není to pokuta, je to „přirážka k jízdnému“. A protože jsi byla legitimována a podepsala jsi souhlas s uhrazením přirážky, možnosti odvolání jsou minimální…

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
bbarborah

Přítel dostal pokutu asi 3 měsíce zpět a „přirážka k jízdnému“ byla na pokutě uvedena ve výši 1.000,– Kč. Platil na pokladně 800,– Kč. Dnes jsme ji dostali oba – on má kolonku opět vyplněnou hodnotou 1.000,–Kč, já ne. Odvolávat se nechci, ale nikde nemám napsanou částku k uhrazení…

před 3967 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek