POKUTA V PRAŽSKÉM MHD, JE PLATNÁ?

Ahoj, dneska jsem dostala pokutu v pražském MHD za neplatný kupón na OpenCard. Pokuta byla stanovena ve výši 800,- Kč, ale po odjezdu z místa činu jsem si všimla, že na pokutě nemám v kolonce jízdné/přirážka NIKDE žádnou částku. Chci se tedy zeptat, je pokuta platná?, protože bych na pokladně mohla s klidem říct, že mi dal pokutu 24,- Kč za jízdenku....přijde mi, že jestliže není uvedená částka = nemám co zaplatit = platit nemusím...díky za odpověď!

Odpovědi:

Stříbrný

Pravidla DPP: Pokuta je 1000,- Při platbě do 15 dní na pokladně se snižuje na 800. Takže je jedno, co máte na lístečku, pokuta je daná.

Pokročilý

Není to pokuta, je to "přirážka k jízdnému". A protože jsi byla legitimována a podepsala jsi souhlas s uhrazením přirážky, možnosti odvolání jsou minimální...

Diskuze k otázce

bbarborah

Přítel dostal pokutu asi 3 měsíce zpět a "přirážka k jízdnému" byla na pokutě uvedena ve výši 1.000,- Kč. Platil na pokladně 800,- Kč. Dnes jsme ji dostali oba - on má kolonku opět vyplněnou hodnotou 1.000,-Kč, já ne. Odvolávat se nechci, ale nikde nemám napsanou částku k uhrazení...

Zajímavé otázky v kategorii Aktuality a zábava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Aktuality a zábava

Zlatý Drap 4395
Zlatý hanulka11 2790
Zlatý led 2476
Zlatý briketka10 2269
Zlatý annas 1827
Zlatý quentos 1548
Zlatý tom004 1522
Zlatý iceT 1519
Zlatý dědapetr 1472
Zlatý mosoj 1427

Zobrazit celkový žebříček

Kategorie otázek

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.