bbarborah

POKUTA V PRAŽSKÉM MHD, JE PLATNÁ?

Ahoj, dneska jsem dostala pokutu v pražském MHD za neplatný kupón na OpenCard. Pokuta byla stanovena ve výši 800,– Kč, ale po odjezdu z místa činu jsem si všimla, že na pokutě nemám v kolonce jízdné/přirážka NIKDE žádnou částku. Chci se tedy zeptat, je pokuta platná?, protože bych na pokladně mohla s klidem říct, že mi dal pokutu 24,– Kč za jízdenku…přijde mi, že jestliže není uvedená částka = nemám co zaplatit = platit nemusím…díky za odpověď!

Odpovědi
Dochy

Pravidla DPP: Pokuta je 1000,– Při platbě do 15 dní na pokladně se snižuje na 800. Takže je jedno, co máte na lístečku, pokuta je daná.

Pepa88

Není to pokuta, je to „přirážka k jízdnému“. A protože jsi byla legitimována a podepsala jsi souhlas s uhrazením přirážky, možnosti odvolání jsou minimální…

bbarborah

Přítel dostal pokutu asi 3 měsíce zpět a „přirážka k jízdnému“ byla na pokutě uvedena ve výši 1.000,– Kč. Platil na pokladně 800,– Kč. Dnes jsme ji dostali oba – on má kolonku opět vyplněnou hodnotou 1.000,–Kč, já ne. Odvolávat se nechci, ale nikde nemám napsanou částku k uhrazení…