cyklista

Poruším zákon, když pojedu z kopce na motorce, která nestartuje?

Dobrý den,
zajímalo by mě, zda-li poruším zákon, když nemám řidičák a pojedu z kopce na nenastartované motorce, která ani nelze nastartovat. Poruším zákon?

Nejlepší odpověď
Válek Petr

Ano, jedná se o motorové vozidlo. Zda má funkční motor či ne, na tom nezáleží. Když pojedu tankem z kopce bez nastartovaného motoru, mohu ho řídit? : )

Další odpovědi
Klaproth

Pokud pojedeš po pozemní komunikaci, tak tam bez řidičáku nesmíš.

cukrar

Ano!!
Porušíte, páč řídíte něco, na co nemáte oprávnění.

anonym

Můžeš jet z kopce na motorce – ale pouze na soukromém pozemku a to i s nastartovanou motorkou , pokud ti to majitel pozemku povolí , na svém pozemku si můžeš jezdit s nastartovanou motorkou jak chceš .

led

1 – Motorové vozidlo smie riadiť len osoba s platným vodičským oprávnením, pokiaľ ide o vozidlo, ktorého maximálna konštrukčná rýchlosť je viac ako 25km za hodinu.
2 – Motorové vozidlo pri jazde z kopca musí mať zaradený rýchlostný stupeň, nesmie ísť na voľnobeh.
3 – pokiaľ motorové vozidlo nespĺňa technické podmienky na prevádzku (nejde naštartovať) je vylúčené z verejných komunikácií.

Alebo mi niečo ušlo a mýlim sa?

cukrar

Led, já se domnívám, že se mýlíte.
„2 – Motorové vozidlo pri jazde z kopca musí mať zaradený rýchlostný stupeň, nesmie ísť na voľnobeh“

který předpis toto sděluje?