Avatar uživatele
Niky09

Proč mi pokus v chemii ukazuje, že jsem kuřačka, když nejsem??

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, když jsme ve škole dělali pokus se slinami v chemii (pokus zjištění kuřáků), tak mi vyšlo, že mám v sobě ty látky, co mají kuřáci, ale v životě jsem neměla v puse cigaretu, z rodiny nikdo nekouří, do žádné hospody nechodíme.. nesetkám se skoro vůbec s kouřem (jen třeba na ulicích, když jdu kolem hloučku kouřících lidí nebo výjimečně, když jdu s jednou kamarádkou venku) .. mohl byste mi někdo poradit, proč mi to teda vyšlo tak, jak vyšlo? Děkuju

Zajímavá 0 před 3642 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Emefej

Jak jste testovali? Jedinou spolehlivou metodou je plynová chromatografie, všechny ostatní analytické metody mají poměrně značný rozptyl a nejsou stoprocentní.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Kelt

Nevím, o jaký pokus se jednalo, předpokládám o nějakou analytickou reakci. kdy vzorek s nějakým činidlem reaguje za vzniku určitého zbarvení. Kuřák má ve slinách větší množství dané látky než nekuřák, ale reakce je tak citlivá, že zbarvení vzniká, i když se vezme vzorek slin nekuřáka. Proto by bylo dobré zjistit koncentraci těch látek ve slinách.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cochee

Naprosto stejná otázka http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/chybny-vysledek-v-testu – nejspíš bude nejblíže zmínka o nikotinu v ED od arygnoca.
Doplňuji:
Emefej: pochybuju, že mají ve škole GC, nejspíš šlo o rhodanidový test, viz minulá otázka.

Upravil/a: cochee

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek