Proč mi pokus v chemii ukazuje, že jsem kuřačka, když nejsem??

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, když jsme ve škole dělali pokus se slinami v chemii (pokus zjištění kuřáků), tak mi vyšlo, že mám v sobě ty látky, co mají kuřáci, ale v životě jsem neměla v puse cigaretu, z rodiny nikdo nekouří, do žádné hospody nechodíme.. nesetkám se skoro vůbec s kouřem (jen třeba na ulicích, když jdu kolem hloučku kouřících lidí nebo výjimečně, když jdu s jednou kamarádkou venku) .. mohl byste mi někdo poradit, proč mi to teda vyšlo tak, jak vyšlo? Děkuju

Odpovědi:

Stříbrný

Jak jste testovali? Jedinou spolehlivou metodou je plynová chromatografie, všechny ostatní analytické metody mají poměrně značný rozptyl a nejsou stoprocentní.

Bronzový

Nevím, o jaký pokus se jednalo, předpokládám o nějakou analytickou reakci. kdy vzorek s nějakým činidlem reaguje za vzniku určitého zbarvení. Kuřák má ve slinách větší množství dané látky než nekuřák, ale reakce je tak citlivá, že zbarvení vzniká, i když se vezme vzorek slin nekuřáka. Proto by bylo dobré zjistit koncentraci těch látek ve slinách.

Stříbrný

Naprosto stejná otázka http://www.odpovedi.cz/… - nejspíš bude nejblíže zmínka o nikotinu v ED od arygnoca.
Doplňuji:
Emefej: pochybuju, že mají ve škole GC, nejspíš šlo o rhodanidový test, viz minulá otázka.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Věda

Zlatý annas 2736
Zlatý quentos 1320
Zlatý mosoj 1305
Zlatý Drap 964
Zlatý hanulka11 627
Zlatý led 604
Zlatý gecco 589
Zlatý marci1 538
Zlatý arygnoc 507
Zlatý Lamalam 487

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.