JájsemRaibek

Pokus se životem. Byl takový pokus proveden?

Ve filmu Hráči se smrtí se snaží skupina lékařských studentů jeden druhého přivést ke klinické smrti a následně o oživení. Chtějí vědět co se po smrti děje.
Ale mě zajímá, zda je známo, zda byl takový pokus v lékařském prostředí vyzkoušen. Byly někde publikovány výsledky takových pokusů?
A na závěr dotaz na vás: Pokud by byla možnost vyzkoušet, šli byste do toho?

Nejlepší odpověď
anonym

Nedokážu si představit, že by někdo takto opravdu riskoval. Ono se totiž to oživení nemusí podařit. Nešla bych do toho, ani kdybych měla jistotu, že se mne podaří oživit.
Zažila jsem po operaci stav, kdy mne nic nebolelo, netrápilo a bylo mi opravdu velmi dobře. Na dění na pokoji a směšnou snahu lékařů kmitajících kolem toho divného těla dole jsem koukala shora někde zpod stropu a vůbec se mi nelíbilo, že se mne někdo snaží dostat zpátky. Tehdy jsem měla dvě děti, které mne potřebovaly. Nedokážu si představit, co by mne přivedlo zpátky teď. Nešla bych do toho, ani kdybych za sebou tento zážitek neměla. Věřící říkají, že se nemá člověk pokoušet měnit Boží záměr a já bych řekla, že něco takového je proti přírodě. A za takové snahy nás příroda dokáže potrestat.

Další odpovědi
Deli

O pokusu v reálu nevím, ale jistě vím, že bych do toho nešla ani za milion. Na to si příliš vážím života, než abych riskovala, že něco neklapne a už se „nevrátím“.

badisko

Pokud jses dival dobre tak.. tam bylo receno (ve filmu ze se nemusi dostat z5 )…ne nesel bych do toho ani nahodou… uz tak dost hazarduji ze zivotem na cestach atd …proc tomu davat vetsi grady…mimochodem film byl uzasnej skvele herecke obsazeni proste celkove byl super …pro ty co ho nevideli zde je odkaz ..http://www.csfd­.cz/film/8222-hraci-se-smrti/ nemeze zajimavy snimek byl Jakubuv zebrik…dej byl uplne jiny ..ale tak nejak tyto dva snimky podle celkoveho dojmu patri k sobe …http://www.csfd­.cz/film/15745-jakubuv-zebrik/ jinak tyhle pokusy na netu asi nenajdes (ze solidnim zakladem spis jedna babka povidala )…to uz spise navod na sestrojeni atomove bomby…:D

led

Boli také pokusy. Najlepšie by vám na otázku vedel odpovedať Dr.Mengele (zo záhrobia)
http://sk.wiki­pedia.org/wiki/Jo­sef_Mengele

zjentek

já bych do toho nešel, páč jsem si slíbil, že některé věci ještě stihnu. Na druhou stranu jsem strašně zvědavý a „později“ bych do toho šel. Jenže nikdy nevím, kdy nebude příliš brzy na „později“ ,)