Avatar uživatele
Marsyas

Pokud zvolíte odpověď na tuto otázku zcela náhodně, jaká bude šance, že se trefíte do správné odpovědi?

  1. 25%
  2. 50%
  3. 60%
  4. 25%

A proč?


Edit:
Dvě otázky jsou shodné, takže neplatí 1:4 – odpověď tedy nemůže být 25% – pokud tuto možnost zvolíme náhodně, pravděpodobnost jejího zvolení nebyla 25%, ale 50%.
Z podobného důvodu nemůže být správná ani odpověď 50% – pokud s touto pravděpodobností volíme odpověď 25%, bude tato odpověď chybná, ale pokud zvolíme náhodně odpověď 50%, bude chybná, protože jsme ji zvolili s pravděpodob­ností 25%.

Nejsem idiot, proto se na to ptám.

Hlasujte v anketě
Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? luckykubrt před 2760 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
redy

A) 25%

Jedna ku čtyřem?

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
zjentek

D) 25%

Zvolil jsem odpověď zcela náhodně, ale tato je stoprocentní!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Tw!st

A) 25%

0% protože šance zvolit správnou odpověď ze čtyřech špatných je pořád nulová, ani jedna odpověď teoreticky nemůže být dobře protože vychází procentuálně špatně. šance že zvolím správnou odpověď je tedy nulová. Trochu mi to dalo zabrat ale je v tom lehký chyták.

Upravil/a: Tw!st

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kepler

B) 50%

Dvě odpovědi (čili polovina) jsou shodné.

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
luckykubrt

C) 60%

To je taky omyl. Muselo by tu být 2× po 33%. + 1 libovolné. A přesně by to muselo být 67%. 😉

Upravil/a: luckykubrt

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
luckykubrt

Tak já bych napsal, že šance strefit se do správné odpovědi, pokud není správně ani 25% a ani 50% je nulová. Prototože, tím pádem je dáno na výběr pouze ze 3 možnosti, což by bylo přibližně 33% a taková možnost tu není. 😉 Proto ani nemohu hlasovat !

před 2760 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
luckykubrt

No ale zamotal jsem se do toho. 🙂 Samozřejmě by tu muselo být 2× 67% + 1 libovolná, aby bylo 67% správně.

před 2760 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Tw!st

nemůže být 33% protože taková odpověď tu ani není ( tudíž 0% šance že se zvolí právě ta dobrá když tu ani není) odpověď je 0%

před 2760 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dochy

Ani 0 není v odpovědích 😉
Paradox. otázka a možné odpovědi se navzájem vylučují.

před 2760 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Marsyas

Dal bych palec 😉

před 2760 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek