Marsyas

Pokud zvolíte odpověď na tuto otázku zcela náhodně, jaká bude šance, že se trefíte do správné odpovědi?

  1. 25%
  2. 50%
  3. 60%
  4. 25%

A proč?

Edit:
Dvě otázky jsou shodné, takže neplatí 1:4 – odpověď tedy nemůže být 25% – pokud tuto možnost zvolíme náhodně, pravděpodobnost jejího zvolení nebyla 25%, ale 50%.
Z podobného důvodu nemůže být správná ani odpověď 50% – pokud s touto pravděpodobností volíme odpověď 25%, bude tato odpověď chybná, ale pokud zvolíme náhodně odpověď 50%, bude chybná, protože jsme ji zvolili s pravděpodob­ností 25%.

Nejsem idiot, proto se na to ptám.

Hlasujte v anketě

Odpovědi
redy

A) 25%

Jedna ku čtyřem?

zjentek

D) 25%

Zvolil jsem odpověď zcela náhodně, ale tato je stoprocentní!

Tw!st

A) 25%

0% protože šance zvolit správnou odpověď ze čtyřech špatných je pořád nulová, ani jedna odpověď teoreticky nemůže být dobře protože vychází procentuálně špatně. šance že zvolím správnou odpověď je tedy nulová. Trochu mi to dalo zabrat ale je v tom lehký chyták.

Kepler

B) 50%

Dvě odpovědi (čili polovina) jsou shodné.

luckykubrt

C) 60%

To je taky omyl. Muselo by tu být 2× po 33%. + 1 libovolné. A přesně by to muselo být 67%. 😉

luckykubrt

Tak já bych napsal, že šance strefit se do správné odpovědi, pokud není správně ani 25% a ani 50% je nulová. Prototože, tím pádem je dáno na výběr pouze ze 3 možnosti, což by bylo přibližně 33% a taková možnost tu není. 😉 Proto ani nemohu hlasovat !

luckykubrt

No ale zamotal jsem se do toho. 🙂 Samozřejmě by tu muselo být 2× 67% + 1 libovolná, aby bylo 67% správně.

Tw!st

nemůže být 33% protože taková odpověď tu ani není ( tudíž 0% šance že se zvolí právě ta dobrá když tu ani není) odpověď je 0%

Dochy

Ani 0 není v odpovědích 😉
Paradox. otázka a možné odpovědi se navzájem vylučují.

Marsyas

Dal bych palec 😉