Lgee

Pokud ztroskotám na ostrově, stačí mi jen špetka štěstí?

Když budu mít jen špetku štěstí, tak mi stačí jen aby na ostrově byl banánovník a pár kokosových stromků.
O zbytek už se postarám sám.
Banány – jídlo (není nutné velké množství, jelikož bez jídla přežiji i měsíc)
Kokos – mléko (tekutiny, zčásti také jako jídlo)
Nějaký zdroj tepla se dá udělat skoro ze všeho.
Pokud na ostrově bude aspoň 5 takových stromků, vystačím s tím celkově v pohodě?
Jakou úrodu má zhruba tak 1 banánovník a kokosovnik, roste po celý rok?

Odpovědi
Lamalam

Na ostrově v Barentsově moři ti nepomůže ani banánovník.

Zbynas

Tw!st: a jak to dělali v dobách bez jakékoliv zdravotní péče? Ty všichni chcípali měsíc po narození? heh … Kdo umí přežít v přírodě, v ní přežije. A kdo to umí, si jídlo a vodu sežene jako prd :)

Tw!st

Nemyslím že by hlavní problém byl nedostatek jídla a pití, to je jen mýtus. Nejhorší problém by byly různé nemoci, střevní potíže, infekce apod. Které by jsi bez lékařské péče nepřežil.

zjentek

Kde je kokos a ne komáři, tam je přežití možný. Nevím, jestli je takový místo.