Rokio

Pokud zdravotně znevýhodněný člověk nedostane ani 1. stupeň inv. důchodu, je férové, aby nebral psychofarmaka?

Mně osobně nepřijde v pořádku, když někdo, kdo není dostatečně zdravotně znevýhodněný, není nijak vykompenzován a ještě k tomu musí brát psychofarmaka, které jeho zdraví ještě zhoršují.

Takový člověk nemá ani důchod, ani si nemůže přivydělat darováním krevní plazmy, což je naprosto nefér.

Odpovědi
Drap

Darováním plazmy se nelze živit. A pokud je někdo relativně zdráv a nemá nárok na důchod, tak může jít přece pracovat.

Kepler

Fér, nefér, to slovo je zde irelevantní. Psychofarmaka jsou už dnes nadužívána, měla by pomoci lidem s těžkými depresemi. A nevidím důvod, proč by zdravý člověk nemohl poskytnout krevní plasmu. Darovat ne, tím by si opravdu nevydělal.

Lamalam

Nechápu, jak si někdo může darováním čehokoliv přivydělávat. Víš co to znamená darovat?