Avatar uživatele
mivoj

Pokud zaměstnavatel propustí zaměstnance pro nadbytečnost dle §52 c), jak dlouho nemůže na toto místo přijmout jiného no

Pokud zaměstnavatel propustí zaměstnance pro nadbytečnost dle §52 c), jak dlouho nemůže na toto místo přijmout jiného nového zaměstnance?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? anonym, Pájo, Hakunamatata před 3922 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
cochee

ocko, není to tak jednoduché, dovedu si to velmi pěkně představit u nás. Vyrábíme něco na třech výrobních linkách, jednu obsluhuje jeden zaměstnanec. Odběratel je v podstatě jen jeden. Ten utlumuje odběr (poptávka po jeho produktech na trhu klesá), takže třetí naše jednotka víc stojí než vyrábí, až si ředitel spočte, že náklady na výrobu na třetí jednotce jsou vyšší než úspory při jejím zakonzervování a nechá to udělat, včetně propuštění kolegy pro nadbytečnost. Jenže co se nestane: za měsíc se dovíme, že trh našeho odběratele se oživil, podepsal dlouhodobé kontrakty a potřebovali bychom nyní naplno vyrábějící třetí linku. Co teď? (Je mi jasné, že nejjednodušší je vzít do práce propuštěného chlapa, jenže co když už si mezitím našel práci, a nebo trucuje a čeká, jestli zaměstnavatel přijme jiného člověka, že by eventuelně i žaloval [v duchu otázky mivoj]?)

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Všechno má svá úskalí,pozorně si to pročtěte,u nás je to rok,kdy na to místo nesmí přijmout nikoho jiného.Řeší se to jiným názvem pracovního místa,přidá se nějaká práce nebo naopak a je to.

Zdroj: http://www.pod­nikatel.cz/clan­ky/vypoved-nebo-dohoda-pro-nadbytecnost-neni-totez/

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Tomu nerozumím, když je zaměstnanec na uvedeném místě nadbytečný, tak snad je nadbytečné i celé tohle místo, ne? Přijmout na toto místo nového zaměstnance, to nedává smysl. Potom bych jako propuštěná šla s takovým zaměstnavatelem do soudního sporu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
GM

Všechno se dá obejít a lidská vyčůranost nezná mezí.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
xyxy

Je to zcela běžné, mně seto stalo také,byla jsem propuštěna pro nadbytečnost, a na za týden už bylo mé místo „nadbytečné“ obsazeno a ještě přibrána nová pozice

před 3838 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek