zjentek

Pokud za každým velkým majetkem je zločin, tak proč logicky světu nevládnou nemajetní a poctiví žebráci a jiní chudáci?

..to jako přihlížím (a vy taky) páchání trestný činnosti a zločinů beztrestně? To se může?
Doplňuji:
B4R: no a právě otázky takto vyzrálejch jedinců by tady mohly podnítit tvý vysvětlovací talenty k akci ..né? Souhlasíš, že je dobře, když tě taková otázka podnítí svou odpovědí nahlédnout do nitra vlastní moudrosti?

Nejlepší odpověď
annas

Ne všichni bohatí se dají považovat za zločince. Jsou jedinci, kteří k majetku přišli pocitvě, ale možná je jich méně než těch, kteří využili mezer v zákonech. předávali či přebírali za úplatu informace, korumpovali atd. ve stylu – " já na bráchu, brácha na mě" atd.

Jednak chudí nemají peníze třeba na kampaň a vše, co s tím souvisí, jednak vyznávají jiné hodnoty, jsou otrávení z toho, co se děje, proč se stali chudými, proto rezignovali, uvědomují si, že s poctivostí se málokdo dostane nahoru… někeří věří, že s další změnou vlády bude líp…

Samozřejmě je to mnohem složitější, než jsem uvedla …

J. Sobotka: " Dobro má šanci zvítězit nad zlem především tehdy, známe-li způsoby jeho boje. "

Další odpovědi
mosoj

Do které 1. třídy , zítra nastupuješ ?

setapouch

Obvykle neslo o zlocin, ale vyuziti stavajiciho prava. Napr. ze slechta vs. poddani, cirkev vs. odkazy (zaveti), privatizace…

Mirdas

Neboť tam kde je hranice morální zodpovědnosti, je i hranice slušních lidí a naopak lumpové bez zábran tuto hranici posunují, nebo zcela vymazávají a tak bohužel získávají i nad ostatníma tu moc na kterou se ptáte.

Beer4Real

I to děcko v první třídě by takovou kravinu a nesmyls nikdy nenapsalo.

Doplňuji:
Do žádného nitra nahlížet nemusím, je to tam bezchybné :)
Tobě by měl doktor nahlédnout do nitra játer, jestli ještě neztvrdly :D

Agneta

Tak ty předpokládáš za majetkem zločin? No na Ukrajině bych se ani nedivila…:D
++++
Tvoje otázka je z roku 2090? Vždyť nedávno takový režim v Česku byl, kdy vládli, nebo vláda byla plná – dělnických profesí :DD