Avatar uživatele
RyuzakiKate

Pokud vám auto zastaví na přechodu, dáváte řidiči nějaký děkovný signál?

Například mávnutí, úsměv, véčko..
A mělo by se to dělat? Je to slušnost?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 7Pro koho je otázka zajímavá? annas, anonym, Elk, www, huxa, lota, ivosek2 před 3633 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Pokud já zastavím před přechodem, dostane se mi poděkování kývnutím paže, hlavy, dívky úsměvem…
Doplňuji:
… ale pozor! Nejhorší chodci jsou „přechodové drbny“ Stojí před přechodem, já zastavím, ale oni drbou dále! Nejraději bych je .....

Upravil/a: anonym

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?zzzzz Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Elk

Myslím, že se to stalo jakýmsi nepsaným pravidlem, takže většinou nějaký signál zaregistruju. Když dávám přednost já, tak mávnu rukou na znamení, že může přejít. To je proto, aby jasně viděl, že má volno.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
www

Většinou ne, protože převážně já dávám pokyn řidiči, aby jel on, nikam nespěchám a děkování je proto na něm 🙂
Pokud mne donutí jít, děkuji palcem nahoru a úsměvem, je to dle mého názoru slušnost dokonce elementární.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?beer Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

Ano. Mimo jiné je to také znamení že ho vnímám.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
jpau

Většinou mávnu, když zastavím já někomu jinému taky mi většinou mávne 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
MK44

Ano, rukou nebo hlavou. A slušné to rozhodně je. Netřeba pochybovat 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
huxa

Zajisté. Kdysi jsem zdvihal ukazováček a prostředníček (u sebe) zhruba po prsa (něco jako véčko, ovšem bez véčka 🙂.
Jelikož dnes, když chodím ve městě, bych se umával, vždy se snažím pokývnout.
Také mám rád řidiče, kteří začnou zpomalovat a ukážou ti, že tě pouští, alespoň si jsem jistý, že o mne ví a dotyčný mě nesrazí.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
quentos

ne, dnes už zastavit před přechodem totiž není slušnost, ale samozřejmost. Dokonce v současné době řidič, který před přechodem nezastaví, porušuje zákon. Jenže i tak spousta řidičů na to kašle, spoléhajíce na to, že zapsat značku si nikdo nestihne a oznámit to chodcům nebude stát za to.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Awe

Ano…Já pokaždé zamávám.Nevím jestli je to slušnost, ale dělám to jako poděkování

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
lota

Ano, je to slušnost. Snažím se vždy aspoň pokývnout.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
krftwrk

Ne…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Děda Louda

Řidič, který zastaví na přechodu pro chodce zaslouží místo poděkování tučnou pokutu.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek