RyuzakiKate

Pokud vám auto zastaví na přechodu, dáváte řidiči nějaký děkovný signál?

Například mávnutí, úsměv, véčko..
A mělo by se to dělat? Je to slušnost?

Nejlepší odpověď
anonym

Pokud já zastavím před přechodem, dostane se mi poděkování kývnutím paže, hlavy, dívky úsměvem…
Doplňuji:
… ale pozor! Nejhorší chodci jsou „přechodové drbny“ Stojí před přechodem, já zastavím, ale oni drbou dále! Nejraději bych je .....

Další odpovědi
Elk

Myslím, že se to stalo jakýmsi nepsaným pravidlem, takže většinou nějaký signál zaregistruju. Když dávám přednost já, tak mávnu rukou na znamení, že může přejít. To je proto, aby jasně viděl, že má volno.

www

Většinou ne, protože převážně já dávám pokyn řidiči, aby jel on, nikam nespěchám a děkování je proto na něm 🙂
Pokud mne donutí jít, děkuji palcem nahoru a úsměvem, je to dle mého názoru slušnost dokonce elementární.

mosoj

Ano. Mimo jiné je to také znamení že ho vnímám.

jpau

Většinou mávnu, když zastavím já někomu jinému taky mi většinou mávne 🙂

MK44

Ano, rukou nebo hlavou. A slušné to rozhodně je. Netřeba pochybovat 🙂

huxa

Zajisté. Kdysi jsem zdvihal ukazováček a prostředníček (u sebe) zhruba po prsa (něco jako véčko, ovšem bez véčka 🙂.
Jelikož dnes, když chodím ve městě, bych se umával, vždy se snažím pokývnout.
Také mám rád řidiče, kteří začnou zpomalovat a ukážou ti, že tě pouští, alespoň si jsem jistý, že o mne ví a dotyčný mě nesrazí.

quentos

ne, dnes už zastavit před přechodem totiž není slušnost, ale samozřejmost. Dokonce v současné době řidič, který před přechodem nezastaví, porušuje zákon. Jenže i tak spousta řidičů na to kašle, spoléhajíce na to, že zapsat značku si nikdo nestihne a oznámit to chodcům nebude stát za to.

Awe

Ano…Já pokaždé zamávám.Nevím jestli je to slušnost, ale dělám to jako poděkování

lota

Ano, je to slušnost. Snažím se vždy aspoň pokývnout.

krftwrk

Ne…

Děda Louda

Řidič, který zastaví na přechodu pro chodce zaslouží místo poděkování tučnou pokutu.