perry001

Pokud si vypnu internet v mobilu na cestu do zahraničí, půjde mi GPS navigace?Je navigace vázána na internet v mobilu?

Nejlepší odpověď
anonym

vynechal jste velmi podstatné informace

1/ jaký máte telefon? (výrobce/model)
2/ jakou navigaci v něm používáte (navigon, google navigaci, waze, tomtom, sygic, jakou ?)

bez toho nelze odpovědět přesně protože každá navigace získává data jinak, online navigace si je stahuje v reálném čase převážně z internetu přesto že obvykle disponují možností naplánovat trasu pro offline použití. Naopak offline navigace používá internet jen občas k aktualizaci lokálně uložených mapových podkladů a dopravních informací.

Další odpovědi
baghira

Samotný příjem signálu GPS s internetem nijak nesouvisí.

Otázka je, jak se zobrazují mapy. Jestli jsou uložené v mobilu (na kartě), nebo jestli se podle potřeby stahují z internetu. V takovém případě bys sice věděla, kde jsi, na jakých souřadnicích, ale neukázala by se mapa.

Michal Kole

Já myslím, že těžko POKUD si navigace data, např, mapu stahuje z netu.

Některé navigace mají mapu uloženou na paměťové kartě a z internetu nic netahají.

na sa

Ahoj,
online navigacie, ako Google Maps, alebo Waze (http://www.waze.sk/) k plnohodnotnej funkcnosti si vyzaduju internet. Ich vyhodou vsak je, ze mas informaciu o aktulnej situacii na cestach.
Offline navigacie maju ulozene mapy a tam si to nevyzaduje internet.