England1522

Pokud si vezmu kubánské občanství, tak pak nesmím odcestovat nebo budu mít málo lidských práv?

Samozřejmě vím že si musím o to zažádat, ale moje otázka zněla jinak, ptal jsem se pokud si tedy zažádám o kubánské občanství, jestli pak už nesmím vycestovat a budu mít omezená lidská práva a ne, že musím mít trvalý pobyt v té zemi.má otázka nezněla co dělat abych dostal jejich občanství!!!

Nejlepší odpověď
ivzez

Občanství si nikdo vzít nemůže.

O občanství i trvalý pobyt v té které zemi se žádá,
a pokud uchazeč splní podmínky dané státem,
o jehož občanství žádá, může mu je stát udělit.

Další odpovědi
Kelt

Občanství dostávam po určité době pobytu v dané zemi. Vždy je možné, a to je dobré si zjistit, zachovat si občanství vlastní země. Každý se snaží , aby se měl lépe a dělá pro to všechno. Proč bych si měl vybírat tu horší variantu? To by mne zajímalo, zda by si někdo vybral občanství společnosti kanibalů a jel mezi ně?
Doplňuji:
Některé země umožňují mít dvojí občanství a já se mohu svobodně pohybovat, pokud nejsem hledán policií atd. To je třeba si zjistit. Nevím, jak je to s Kubou, ale ve Španělsku je možné mít dvojí občanství. Člověk si pak může vybrat například lékařské ošetření dle vlastního výběru. Těch občanství mohu mít obrazně řečeno kolik chci, samozřejmě, za určitých podmínek. Jste občan tohoto státu, a chcete pracovat, nebo se i oženit na Kubě. Já bych si ponechal české občanství, a když získám kubánské, bude mít dvoje občanství. Občana cizího státu nemohou přece nikde omezovat a zabraňovat mu v odcestování. Samozřejmě, že mohou dotyčného člověka prohlížet, zda něco nepřeváží, nebo nedováží, nepašuje, ale to není ovlivněno státním zřízením dané země. Nejpřesnější odpověď dostanete na Kubánském velvyslanectví, to ode mne jsou dobře míněné rady. Jak se říká, neznalost zákona neomlouvá.

anonym

Ty s tím naděláš. Položíš takový dotaz a divíš se, že ostatní uživatelé ho berou vážně? Jsi na poradně, tak neměl být překvapený.
S ohledem na to, že Kuba je stále socialistická a Fidel Castro celá léta zemi ovládá velmi despoticky, tak se dá předpokládat, že budou tvá práva jako osoby, která zde získá trvalý pobyt, omezena. Obávám se, že ani tvá představa by na realitu nestačila. Ale na druhé straně získáš právo na práci (ne-li přímo povinnost pracovat). Otázkou ovšem je, za jakou mzdu.
Je to už několikátý dotaz, kde zvažuješ podobnou změnu. Nemyslíš si, že by bylo dobré konečně se sebrat a někam vyrazit? Konkrétní představu o tom, jak se ve které zemi žije, zjistíš až v době, kdy v ní budeš žít ty sám. Toto je velmi individuální. Kde se jednomu člověku líbí a už by neměnil ani za nic, tam může být jiný zoufale nešťastný.