Pokročilý

Pokud si příjemce nevyzvedne balík a on se mi vráti musím jej poslat zpátky ?

Upřesnění: Prodával jsem určitou věc, kupujicí za ní nejdříve nechtěl zaplatit, zdráhal se ale poté nakonec zaplatil. Ja balík odeslal přes Českou poštu. Po dvou týdnech se mi balíček vrátil zpět. Adresát nebyl zastižen a ani na výzvu od pošty si pro balík nepřišel. Ja jsem kupujicího nijak nekontaktoval a ani on mě. Hrozí mi nějaká pokuta či soudní pře kvůli této záležitosti ?
A jak bych mel postupovat ? Je to již asi měsic co mám balík doma a stále žádná odezva, že by kupujicímu balík chyběl. Cena balíku byla asi 700 Kč.

Děkuji

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Uschovejte si doklady, ať je jasné, že jste balík odeslal.
Dál bych se spíš snažila kupujícího kontaktovat, aby se vyjasnilo, z jakého důvodu si balík nepřevzal. Jinak ho můžete posílat stále jako bumerang a nevíte, co se stalo, proč se pán neozývá.

Další odpovědi:

Pokročilý

asi bych raději vypsal a poslal depozitní složenku na 700 ve prospěch toho pána, doklad o vrácení peněz si uschoval a zboží se snažil udat jinde.

Pokročilý

Já bych to nechal tak.Věc znovu prodejte,ale pokud by se ten člověk později ozval,tak mu peníze vraťte.Peníze nemá smysl posílat,zase by se vrátily.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Nakupování

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Nakupování

Zlatý Drap 412
Zlatý gecco 273
Zlatý hanulka11 271
Zlatý marci1 262
Zlatý mosoj 238
Zlatý briketka10 147
Zlatý annas 141
Zlatý ReHu 132
Zlatý iceT 108
Zlatý quentos 108

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.