Avatar uživatele
Zlatý

Pokud si koupíte po internetu DVDčko za 40Kč a po obdržení zjistíte, že jste si objednali jinej typ než jste chtěli...

..třeba s jinou kapacitou nebo nepřepisovatelný, když jste chtěli RW, je možné ho vrátit? Vztahuje se i na takovýhle věci možnost vrácení zboží do 14 dnů bez udání důvodu?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Právo na vrácení zboží podle § 53 Obč. zák. je na všechno zboží, včetně datových nosičů. Ty však nesmějí být rozbalené.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele

Poštovné a balné je vyšší než zakoupený výrobek. Takže bych to nikdy neobjednal. jinak to DVD se dá vždy využít, takže bych nevracel.
-
Je nutné doručit odstoupení od kupní smlouvy, která při nákupu automaticky vzniká, taky jde při odstoupení od smlouvy rovněž úhrada nákladů na dopravu.


Avatar uživatele
Zlatý

Samozřejmě, že je možné ho vrátit, ale vzhledem k cenové relaci a práci, kterou bych s tím měla, bych ho určitě nevracela ( vložit do obálky, napsat adresu, zaplatit poštovné ).
Doplňuji:
CD ale nesmí být rozbalené, musí být v obalu.


Avatar uživatele
Pokročilý

Pokud se liší dodaný produkt od toho, co je uvedený v kupní smlouvě (na faktuře), tak máš nárok na odstoupení od smlouvy.

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Nakupování

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Nakupování

Zlatý Drap 413
Zlatý gecco 273
Zlatý hanulka11 271
Zlatý marci1 262
Zlatý mosoj 238
Zlatý briketka10 147
Zlatý annas 143
Zlatý ReHu 132
Zlatý iceT 108
Zlatý quentos 108

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.