Pokud si dopřejete tabulku čokolády, prvně ji polámete a rozbalíte, nebo obráceně?!

Doplňuji:
Tato otázka mne napadla při vzpomínce na jednu příhodu. Kdysi dávno v jedné restauraci bylo zvykem dávat servírkám za ochotu tabulku čokolády. Ale ty je samozřejmě vracely do vitríny a později prodaly a zisk jim šel do kapsy. Až jednou jsem si všiml, že jeden z hostů tabulku přes obal rozlámal a nabídl ji servírce, která ovšem nemohla už takovou čokoládu prodat. A výsledkem bylo, že si servírky už žádnou čokoládu nepřály.

Nejlepší odpověď
iceT

Prvně rozbalím a rovnou už ukusuju.Na co lámat po kouskách.

Další odpovědi
pusinka50

Nikdy si nedopřeji tabulku čokolády najednou. Mám ji doma v lednici a když už na mě přijde 1× za týden či za 14 dní „mlsná“, ulomím si „štafličku“, čili jeden proužek a ten si pak vychutnávám. Čili lámu až při chuti. Jeden čas jsem si kupovala čokoládu s min. obsahem kakaa 70%, čili tu tzv. „zdravou“, ale ta mi nechutnala. V lednici mám mléčnou, ale jím jí jen občas, i z důvudu toho, aby se mi rychleji nezvyšovala váha díky mlsání

redy

Rozbalím ulomím hodím do kávičky a piju.
Jindy rozbalím a nenechám toho dokud ji nezbaštím. :)

Dochy

Podle nálady.
Doplňuji:
(hlavně je sežeru, nejlépe sám 😉

MK44

Čokoládu nejprve rozbalím. Beru si tak jeden dva čtverečky. Sníst celou najednou mi přijde jako mrhání. Chuť se zahltí a jí se to pak jako chleba. Pak ji zase zabalím. Ulomení čokolády patří k „rituálu“ – aby měly sliny čas se řádně seběhnout. Nejdřív polámat a pak rozbalovat? Jak jste na to přišel? 🙂

Drap

Vždy prvně rozbalím a potom ulamuji

anonym

Nevím co to je, SÁM si rozbalit tabulku čokolády.Když si ji s manželkou rozbalíme, tak jeden dílek manželka, jeden dílek já a tak pokračujeme až do snědení celé tabulky.
Doplňuji:
Špatně jsem se vyjádřil, myslel jsem celý řádek, ne jen jeden dílek z celého řádku.
Čili řádek manželka, řádek já.

suaeda

Opatrně rozbalím jeden konec a odlomím pár kostiček. S tím, že si nechám zbytek na další den. Bohužel neskončím dokud nejsem na druhém konci. Čokoládu nesmím nenačínat, nakupovat a hlavně nejíst. Trochu snazší je to u kvalitní hořké čokolády, která má nad 70% kakaa, té se moc sníst nedá.

kavac

Sním celou. Postupně rozbaluji, rozlamuji a vychutnávám.

blabadop

Nejprve ji rozbalím, pak lámu na čtverečky.

Tessina11

Nejprve rozbalím a pak lámu na čtverečky. Když mě to ale chytne pořádně, rozbalím a hned ukusuji.

Dochy

ad. „jak jste na to přišel“ – u některých čokolád praktické. Zvlášť u těch, co mají ve zvyku se rozletět „na střepy“. Pak také za trochu vyššch teplot , kdy pak nejsou tak upatlané prsty. Ev. za situace, kdy jsou prsty od šmíru 😉

My čokoládožrouti si musíme umět poradit v různých situacích.

MK44

Hmm, hmm. Těm špinavým rukám rozumím. To taky lámu přes obal, i když už rozbalený. Ale na dobrou čokoládu je nejlepší si umejt pracky. Ať žijou čokoládožrouti. 😉