Nikikalu

Pokud si dám kůru proti překyselení a nemám překys. organizmus, neublíží mě to nějak?

Léčba překyselení

Nejlepší odpověď
badisko

Pro lidský organismus je udržení přesného pH krve otázkou života či smrti (doslova!)
Ideální hodnota pH krve je 7, 4 a pohybuje se v nepatrném rozmezí od 7,35 do 7,45. To znamená, že krev musí být neustále lehce zásaditá. Tělo tedy musí nepřetržitě a za KAŽDOU CENU udržet pH v nepatrném rozptylu uvnitř těchto hraničních hodnot, jinak umíráme.

http://www.ce­lostnimedicina­.cz/prekysele­ni-organismu-a-zradnost-jeho-jednoduchych-reseni.htm

Alternativní medicína má další šlágr: překyselení organismu. Zastánci alternativy tvrdí, že vytváří rizikové prostředí pro vznik spousty nemocí. Včetně rakoviny.
Řešením je podle nich změna jídelníčku a užívání prostředků, které kyselé prostředí v těle zmírní. Za překyselení prý může hlavně nadměrná konzumace:
masa;
mléka i mléčných výrobků;
cukru, včetně sladkostí;
přílišná konzumace průmyslově zpracovaných výrobků a jídel z fastfoodů;
ale i kouření, drogy nebo alkohol (ten autor jednoho z článků přirovnal k agresivnímu organickému rozpouštědlu, které se hodí jen do průmyslu a ne do lidského těla, aceton prý také nepijeme).

http://www.no­vinky.cz/zena/zdra­vi/258410-zvelicovane-nebezpeci-prekyseleneho-organismu.html

bububu … osobne si myslim ze lidske telo vi co ma delat ..az na par vyjimek ..
ale obecne plati… pokud ti neco chybi ..telo se ozve takze neni duvod hledat chyby tam kde nejsou …a zase tak se o nej starat do tech 20–23 let pokud clovek zije normalne 23–37 let je na vrcholu ..a pak uz to jde s organisem k sipku takze …vlasne do te doby staci …kdyz se clovek stravuje tak nejak normalne ..maso zelenina ..ovoce …po 37 letech uz asi bude treba o sebe cpat nejake vitaminy …vice se pohybovat otuzovat atd …jak rikam pokud telu neco chybi rekne si samo nato nepotrebuji testy …:D

Další odpovědi
Hakunamatata

Neublíží, jelikož kůra spočívá v jezení zdravých potravin, jak jsem již psala u minulého příspěvku. Tělo okyselují hnusy jako chipsy, hamburgery, sladkosti atd. Tím, že zařadíš více zásadotvorných potravin (zeleniny) rozhodně nic nezkazíš. Pokud chceš více info, dej mi vědět – mám bohaté zkušenosti