Raddess

Pokud si chci zalozit eshop potrebuji.......

potrebuji urcite zivnostensky list, kde budu uvadet velkoobchod a maloobchod? Pri pozadani o zivnostak budu muset predlozit i maturitni vysveceni? Dekuji za odpoviedi

Odpovědi
anonym

K založení eshop nepotřebuješ nic, jen doménu, ale jsou i free, osekanější eshopy, záleží co chceš a na počtu položek.
-
Ano, k provozování živnosti jsou potřebné určité podklady (např: výučák, maturitní vysvědčení, diplom, ŘP, odb. zp. řidiče aj.), podle druhu činnosti.
Důležitý pro získání živnosťáku je v jakém oboru to bude. Z toho se odvíjí podmínky na vzděláni, praxi, odbornost a zda jde o živnost vázanou, volnou. Podívej se do příloh Živnostenské zákona, kde jsou uvedené obory a najdi si ten svůj nebo nejblíže k tomu. Druhy živností s odkazy na přílohy http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/zivnost/cas­t2.aspx.

veselator1

Živnost určitě potřebovat budete. Podle mě je ale dobré myslet i na logistiku a jak to budete dělat s odesíláním a balením zboží. Žena také provozuje eshop, prodává různé kosmetické přípravky a právě o to balení zboží se jí stará externí firma. Konkrétně se jedná o tady tuto firmu – https://www.ba­lino.cz/baleni/