david22

Pokud si chci stáhnout na Facebooku obrázek někoho z přátel a dám „uložit obrázek jako“ …

zjistí ten dotyčný, že jsem si stáhnul jeho fotku?
Doplňuji:
bolakbolak> jo, odpověděl jsi výborně 🙂 Ostatně jako téměř vždy.
Kde přesně bych našel ty uložené věci ze surfování na netu? Někde v cooies, nebo v temp?
Poradíš mi cestu?

Nejlepší odpověď
bolak

Podívej se, ty už sis tu fotku vlastně stáhnul. Všechno co vidíš na monitoru už sis natáhnul do PC, do paměti prohlížeče, jak text, tak i obrázky. Všechno už je načteno.

Takže když ukládáš obrázek na disk, neukládáš ho „od někoho“ ale už od sebe z prohlížeče. Můžeš si to ověřit tak, že se odpojíš od internetu (vytáhneš UTP kabel) a načtený obrázek uložíš. Věř mi že to půjde, a ta osoba přece nemůže vědět, že sis od něj stáhnul obrázek, když nebudeš připojený k netu žejo :)

Nebo ještě lépe, můžeš si načtený obrázek vyfotit přes printscreen (save celé obrazovky) a uložit si ho v Paintbrushi. A je to ta samá věc, ten člověk z ksichtoknihy nemá ánung že jsi zmáčkl nějaký tlačítko PrintScrn.

Jinak řečeno, pravda je to co řekla Syd, tedy „NE“, ale musíš uznat že jsem to vokecal pěkně :))
Doplňuji:
Jak píše mladej, najdeš to v >>> C:\Documents and Settings\„název počítače“\Local Settings\Data aplikací\Google\Chro­me\User Data

nicméně jak už jsem psal, všechno je to v paměti prohlížeče, takže nenajdeš obrázek „xy.bmp“ , ale bude to zakódovaný v nějakým podivným formátu v souboru pod názvem „f00460“ nebo tak podobně.
Paměť se pak po zavření prohlížeče vynuluje a tyhle cache soubory se smažou, respektive měly by se smazat, takže cesta je ti v tomto případě k ničemu >>> http://www.you­tube.com/watch?v=y­kU8s-o5oEw

Další odpovědi
Syd

😁 Ne

Alesh

No jasně, že ne! 🙂 Leda bys mu to řekl.
Přeci to funguje tak, že ty si otevřeš nějakou stránku a ta se ti zobrazí v tvém počítači. Aby se ti mohla v tom tvém počítači zobrazit, tak ji server na základě požadavku klienta (tj. tvého PC) musí odeslat k tobě do kompu. Ten obsah se ti uloží někam do dočasných složek (Temporary Internet Files) a tím save as … de facto jen přesuneš něco již staženého do jiné složky.
Doplňuji:
Dádo, tvl, dyť ti to píšu, ne? … http://en.wiki­pedia.org/wiki/Tem­porary_Internet_Fi­les

alexandra

Ještě doplním,uložené věci,které si stáhneš sám,si dávej do své složky normálně na svém disku. Vytvoř si složku,tu si pojmenuj,tak máš např.složku,fil­my,fotky a hudbu,a tam si to stahuj,teda ty fotky a zajímavé stránky,ke kterým se chceš vracet,si dávej do záložek,a pak na ně jenom klikneš.Ať v tom nemáš bordel.V cookies a temmpu se nic nehledá.

david22

Syd > jseš si jistej?

Alesh

Syd je ženská 🙂

david22

jak to mám vědět?

Alesh

Teď jsem ti to napsal, ne? 🙂

david22

Ted to vim ,ale kdybys mi to nenapsal, tak to nevim. Z jejiho profilu to nebylo patrne.

Alesh

máš smysl pro humor? 🙂

david22

jak to myslis? Z jejiho nicku mimozemstana neni mozne urcit pohlavi…

Alesh

Dyť má prsa! 🙂

bolak

já mám taky prsa a žena nejsem…

(mám to i lékařsky potvrzeno)

david22

ty vole, asi to jde z toho nicku poznat, viď 🙂

Alesh

Podle fotky, ne? 🙂