Rokio

Pokud se opilý řidič stane obětí dopravní nehody, kdo se stane viníkem a kdo bude trestně stíhaný?

Co by se stalo, kdyby se stala dopravní nehoda, ve které by opilý řidič neporušil žádné dopravní předpisy (kromě toho, že byl opilý) a druhý řidič by hrubě porušil dopravní předpisy, ale nebyl by opilý.

Kdo by v tomhle případě byl viníkem a kdo by byl trestně stíhaný?

Nejlepší odpověď
klumprt

Druhý řidič by byl stíhaný za usmrcení z nedbalosti nebo (těžké) ublížení na zdraví z nedbalosti.
Opilý, pokud by přežil, by byl stíhaný za ohrožení pod vlivem návykové látky. Pokud by nepřežil, stíhaný by nebyl, věc by byla odložena.

Další odpovědi
mosoj

Předpisy porušil, protože řídil ožralý. Takže minimálně pokuta za alkohol.

Tw!st

Oba

Mravenec

Zaručeně oba, protože opilý může mít taky zpomalené nebo vůbec žádné reflexy a mohl nehodě zabránit rychlou reakcí.

Kryšpín

Možná by měl viník polechčující okolnost