Pokud se navoskuje či naolejuje podlaha, tak po ní půjde lehčeji svépomocí šoupat nábytkem po pokoji?

Rád by změnil umístění pár kousků nábytku, které zvládnu ze zkušenosti šoupat i sám bez poškrábání podlahy, ale i tak bych si to rád nyní usnadnil nějakým fíglem. Nikdy jsem podlahu nevoskoval a ani nevím jak na to, ale takový olej na stroje by mohl pomoci pro přesun? Neoodělá to nějak dřevěné parkety? Ono svíčkou vydrhnout nějaké koleje asi nebude to správné voskování co?

Odpovědi
Lamalam

Samozřejmě, každý lubrikant snižuje součinitel smykového tření. Kdo maže, ten jede. Ale strojním olejem bych na parkety nešla, stačí nastrouhat na podlahu kousek bílé svíčky, ani to nemusíš roztírat.