Pokud se dává na účet větší množství peněz, tak je vyžadováno uvést zdroj příjmů, neporušuje se tímto presumpce neviny?

Nejlepší odpověď
anonym

Michal to v zásadě odpověděl, jen doplním, nemíchej pojmy.
Tady platí bankovní zákon, kdežto presumce neviny se uplatňuje u soudu nebo v trestním řízení.

Další odpovědi
Michal Kole

Pokud jsou peníze legálně vydělány tak nemusíte mít strach.

Oni mafináni je dají na různé účty v menších částkách a kontrolu obejdou.

Syd

O presumpci neviny se patrně hovořit nedá, avšak jistá forma zasahování do soukromí to je.
ad Michal Kole: věty typu „slušnej člověk nemá co skrývat“ neberu, to jsou jenom dogmatické omluvy pro nadměrné zasahování do soukromí, to bysme taky mohli mít všichni doma kamery a mohli by nám permanentně odposlouchávat telefon, abysme nedělali něco nezákonnýho, protože „slušnej člověk přece nemá co skrývat“

baghira

Neporušuje, protože tě nikdo neobviňuje (ve smyslu trestního zákona).