Pokud se chystáte něco smažit na pánvi, rozehříváte ji suchou a potom dáváte sádlo (olej), nebo obráceně?

=============­=============
Tím obráceně jsem myslel, že se dá tuk a postupně se pánev rozehřívá. Nejsem kuchařka z Vídně. 🙂

Nejlepší odpověď
Klarka12

přesně tak,nejdříve suchou a pak dám olej :)

Další odpovědi
gecco

Jak kterou…
Pánev, myslím…
A jak na co…
___
Bezne rozehrivam suchou litinovou a ‚griluju‘…
Ale na smažená vajíčka (bez cibulky a slaniny) ke snídani, teflonku jen zahreju…
___
Studená pánev je nepoužitelná…
😉

sesednizkola

Olej, pak rozehrat..zapomenu na to vzdy a jdu neco delat…pak mezitim co rozmrza maso na rizky, ktere jsem jako vzdy „vyjmecne“ zapomel vyndat, drhnu spaleny olej z panve.

VeRe1983

Nejdřív olej. Protože nemám thermospot a nevím, kdy je pánev ideálně rozehřatá. To poznám podle oleje.

Livka

Máme ty pánve s červenou „tečkou“ uprostřed, která změní barvu, když je pánev ready. Takže nejdřív čekám, až se to vybarví, a až pak tam něco začnu dávat, třeba ten olej.

briketka10

Nejdřív nahřívám, potom dávám sádlíčko
mám pánev s tlustším dnem tam je to tak
předepsaný a drží se v ní po stranách dýl
teplo a jídlo v ní taky hned nevystydne 😁

anonym

Olej nebo sádlo dám na suchou pánef a pak ohřeju.
Pánev se nerozehřívá,ale ohřívá,neboli rozpaluje.
A obráceně?To ani smad nejde,ohřávat pánev s olejem a a pak jí mít suchou.

cochee

Tak i tak, spíše dávám tuk na studenou. Už se mi několikrát totiž stalo, že sádlo, máslo nebo olej obsahovaly stopy vody a když jsem je dal na rozpálenou pánev, byl jsem z toho oprsklý :)

Mc Merkurion

… přesně jak píšeš,jak kdy …

lota

Obráceně.