Gestas

Pokud se budu v Hagii Sofii pomodlím Otčenáš, vyvedou mě?

Nejlepší odpověď
Nuk nuk

Hagia Sofia není svatyně ani křesťanská ani muslimská ale muzeum. Turecko má sice poslední dobou sklony se mírně radikalizovat a více lpět na svém muslimském základu, ale jak už jsem psala dříve, je ještě realtivně tolarantní k jiným vyznáním. Z toho vyplývá, že pokud se někdo chová jako křesťan, nemusí to nutně vyvolat nějakou agresivní reakci.
Pokud budete v Hagia Sofia stát někde v koutě a mumlat si tam Otčenáš a ještě k tomu česky, nejspíš Vás nechají na pokoji. Když to ale budete hulákat tak, aby Vás všichni slyšeli a v nějakém běžně srozumitelném jazyce, pak Vás nejspíš vyvedou. Jednak proto, že jste přeci jen v zemi převážně muslimské, ale hlavně proto, že v muzeu se prostě nehuláká.

dubraro

Souhlasim s Nuk nuk, jen bych jako zajímavost chtěl dodat, že modlitba Otčenáš se zas tak moc neliší od 1. sůry Koránu: https://www.ko­ranoislamu.cz/su­ra/1/

Gestas

No, Otčenáši se to podobá asi jako Zdrávas Maria…

Dochy

Souhlas. Něco podobného by se v kancionálu našlo, ale Otčenáš to opravdu není.