Pokud rodiče řeknou náctiletému, že si nepřejí, aby šel navštívit babičku do nemocnice, a on půjde, je to hřích?

16letý vnuk, který chodí už do střední školy a je úplně normální. Chce s ní být, ale oni jsou proti. Co s tím může udělat? Možná poslední šance, jak se vidět s umírající babičkou.

Odpovědi
Cenobita

Z vlastní zkušenosti vím, že to není vhodné, ale pokud tam chce chodit, ať si tam chodí. Hřích to není ani od rodičů ani od chlapce. Rodiče se ho snaží chránit.

Drap

Rozumní a soudní rodiče toto neřeknou. Navštívit blízké v těžké situaci nemůže být hříchem.

Nuk nuk

Nenazvala bych to hříchem. Ti rodiče nejspíš mají obavy o to, aby to jejich náctiletý potomek psychicky unesl. Dá se předpokládat, že to unese, 16ti letý člověk podobné věci snáší relativně dobře. Přesto bych v takové situaci vysvětlila rodičům, že babičku chci vidět a pokud mají podobné obavy, požádala bych je o to, aby mne doprovodili.

Lamalam

Ano, je to hřích (porušení 4. přikázání).