Pokud řidič autobusu chce jezdit linky delší jak 50 km , musí mít na to určitý věk?? Prý je to nějak omezené

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Jediné o čem jsem slyšela,že se zvažuje,že by řidič autobusu měl být starý víc jak 30 let,jelikož spousta nehod je způsobena mladšími řidiči. :O žádném jiném omezení nic nevím,ale je pravda,že to není moje parketa.

Další odpovědi:

Zlatý

Můj děda má 77 a jezdí jako řidič autobusu i do Chorvatska, na Ukrajinu aj., ale je fakt, že linky už nejezdí...
Omezením můžou být pravidelné kontroly. Kromě první vstupní prohlídky musí řidiči z povolání docházet na kontrolu co dva roky, po 50. roce věku každý rok.

Pro řidiče autobusu se vyžaduje: - věk 21 let a výše, - řidičské oprávnění skupiny D a osvědčení o profesní způsobilosti řidiče, - také čistý trestní rejstřík, - dobrý zdravotní stav
Zdroj – dopravní podnik Ostrava

Pokročilý

Jako majitel řidičáku na autobus roku 2003 (bylo mi 22 let, v DP jsem byl tehdy desátý nejmladší z 250 lidí) můžu prohlásit, že ve chvíli, kdy dostanu řidičák, můžu jet s jakýmkoliv autobusem kamkoliv. (Že jsem se první rok po získání řidičáku bál, když jsem měl jet třeba jen tři věsnice za město, je věc druhá.)
Omezeno je to třeba v Rakousku, tamní řidiči mi říkali, že existují nějaká omezení na meziměsto a na patrové nebo kloubové vozy, která jsou definovaná buď věkem nebo délkou praxe, podrobnosti jsem bohužel zapomněl.

Linky do 50 km / nad 50 km se liší snad jen v tom, co se popisuje v níže uvedeném odkazu.

Zdroj: forum. truck- way. cz/viewtopic. php?f=5&t=109

Stříbrný

Ne není to tak, máte špatné informace.

Zdroj: ICQ 55180641

Žádné omezení není, pouze interní.Jinak nic.J.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Auta a doprava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Auta a doprava

Zlatý mosoj 625
Stříbrný cukrar 617
Zlatý Drap 572
Zlatý gecco 401
Stříbrný honza19hk 285
Zlatý venkovan 246
Bronzový kapitán 232
Zlatý Hlada 218
Zlatý hanulka11 200
Stříbrný brillant 199

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.