bc

Pokud pustíte plynovou troubu bez zapálení ohně, může po minutě až dvou způsobit volání z mobilu samovznícení?

Nejlepší odpověď
www

Ne. A tuším, že přesně to tady již nedávno zodpovězeno bylo.
Zkus dát otázku do modré lišty (rámečku) nahoře, sorry, mně se za tebe nechce 😉.

Další odpovědi
Drap

Stejná otázka tady byla asi před dvěma dny. Zřejmě je to příliš krátká doba na samovznícení, záleží však na m,nožství unikajícího plynu, na velikosti místnosti, na její těsnosti a dalších věcech.

sdesigner

Zoberme teda ze izba je riadne nasytena tym plynom. cize utesnena. ak sa nemylim uz to skusali aj na discovery. a tusim ze nic nebuchlo. No v kazdom pripade je to elektronicke zariadenie ktore moze vyvolat iskru vo vynimocnych pripadoch a idealnych podmienkach (napriklad vlhkost a elektricky naboj vzduchu ktora je rozhodujuca pri prenose elektrickeho obluka.) mozno by mohol sposobit paseku vibracny motorcek kedze je to motor a tam iskry vznikaju permanentne. Ale je mozne ze je ista medza medzi vznietenim plynu a velkostou iskry. tak isto zalezi od plynu. urcite su plyny ktore sa dokazu vznietit ovela rychlejsie ako zemny plyn.