Pokud přijmu na krátkodobou práci brigádníka,jsem povinen sjednat pojištění odpovědnosti zaměstnavatele při prac.úrazu?

Odpovědi
Jambalaya

Pokud bude mít pracovní smlouvu, pak ano.

standa

Zaměstnavatel není povinen SJEDNÁVAT pojištění odpovědnosti, nýbrž je povinen jednorázově OZNÁMIT pojišťovně skutečnost, že zaměstnává alespoň jednoho zaměstnance.

V následujících čtvrtletích a letech je to pak už „jen“ o placení pojistného (viz § 12 vyhlášky).

btw. brigádník nejspíš bude pracovat na Dohodu o provedení práce či o pracovní činnosti… a protože se jedná o tzv. dohody MIMO pracovní poměr, nepodléhají tito ´zaměstnanci´ placení pojistného.

Zdroj: http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/zpoz/cas­t1.aspx