Pokud právě rozené díte vystrčí nohy v 11:59 v noci, ale jeho hlava vyleze až ve 12:01 v noci, ve který den se narodilo?

Nejlepší odpověď
Adamos00

Další

Další odpovědi
led

Bez ohľadu na humorný popis zrodu ľudového hrdinu.
Za narodenie dieťaťa sa považuje nie čas rodenia, ale čas ukončenia pôrodu. Zjednodušene laicky, čas, keď sa pupočná šnúra prestrihne.

Dochy

Podle mně: Když je dítě venku celé.
Domnívám se že odpověď „led“ je tentokrát chybná. Přestřižení pupeční šňůry není konec porodu a je i možnost pupeční šňůru nepodvazovat a nestříhat hned ale počkat než se stáhne (většinou českých porodníků nepodporovaný postup). Pak by došlo k situaci, kdy se dítě přicucne k prsu, samo hodinu dýchá, ale podle led se stále ještě nenarodilo.

V kadém případě porod (fyziologický) stále není u konce a pokračuje vypuzováním placenty.

ten který je

Nejprve se zeptej maminky, jak jsi přišel na svět a jak se rodí děti.

atlas

Myslím, že v 12:01 – až dítě vyleze celé.

Nejdřív by ale měla vylézt hlava, pak nohy

Nuk nuk

Pokud dítko „vystrčí“ nejdřív nohy, bude všem jasné, že se chystá velmi komplikovaný porod, který rozhodně nebude trvat pouhé 3 minuty.

Každopadně se za narozené považje dítě, které je venku celé.

Drap

Počítá se konec porodu. V tomto případě je to stále stejný den. To že se dítě narodilo v poledne/ jinak to být nemůže, protože 12,01 je minutu po poledni/ se nikde nzaznamenává a neni to důležité. Otázka by možná měla smysl, kdyby časy byly 23,59 a 00,01

Dochy

Drap: Nejsem si jist jak je to správně v ČJ (12 hodinový režim se příliš často nepoužívá), ale v AJ je 12:01 AM v pořádku a pokud FGH píše 12:01 v noci, je čas určen jednoznčně.