ReHu

Pokud používate internet na tabletu, máte raději mobilní, nebo plnou verzi?

Nejlepší odpověď
cochee

Plnou. Můj tablet je totiž výkonnější než mé prastaré PC a má i daleko lepší rozlišení displeje, 2048×1536 oproti 1280×1024. Takže s nemobilní verzí html stránek nemá sebemenší problém.
PS: BANAN93, jsi malinko jinde, dotaz není na typ internetového připojení :)

Další odpovědi
anonym

To záleží na konkrétním webu. Např. odpovedi.cz mají mobilní verzi osekanou o některé možnosti a některé funkčnosti jsou hodně schované.

Naopak, např. idnes.cz má, dle mého, lepší mobilní verzi.

odik

Popravdě vůbec nechápu otázku, ale pokud se ptáte, zda na tabletu radši standardní nebo mobilní verzi webových stránek, tak ani jednu.
Aktuální trend je responzivní web = přizpůsobí se každému zařízení. Mobilní verze je totiž pro malé displeje, standardní zase pro velké a tablet je něco mezi. Pokud si ale musím vybrat na tabletu jednu z nich, tak se to nedá říct obecně, záleží na každém webu. Někde je dobře použitelný v normální verzi a někde zase v mobilní.

BANAN93

Plnou verzi ?

asi nevim co je plná verze internetu – mobilní internety nepoužívám jsou to brzdy! Nejradši mám svojí domácí wifinu :D a když někde jsem tak použiji free – nebo to vydržím až domu :D

gecco

Plnou…
😉

ptáč

Co je to plná verze? Tabletka, na které je hovno vidět bude nečitelná pod skvrnami reklam. Proto jsem psal, že se mě líbí reklama formou otázky. Je to otázka na spotřebu dat, nebo na výkon nějaké tabletky? Pokud oni nezatěžují moje škrtátko pluginy, bannery a reklamou, rád mám plnou verzi stránek, jako jsou odpovedi. Jestli zatěžují, musím bohužel vypnout jakýsi flash plugin, aby webová stránka v tabletce nespadla a já se nenasral. Dva procesory a slabá paměť v tabletce to všechno neustojí.

kapka

Odpovedi.cz v mobilní verzi jsou vážně na nic. :(

odik

Tak jim navrhni, že uděláš lepší … je důležité si uvědomit, jak dlouho už tu ta mobilní verze je … technologie a postupy se mění několikrát do roka, ale kdo to má pořád předělávat a hlavně financovat.
Ale jinak samozřejmě souhlasím, že není nic moc … ale jak se říká, lepší než drátem do oka 🙂

kapka

Mám na mysli hlavně to, že mobilní verze vůbec nepočítá s diskuzi u otázky. Což postrádá logiku, když se budu řídit pravidlem nezakladat nove otázky a dořešit vždy téma v diskuzi. Proste se mi v mobilní verzi zobrazí často jen část infomaci. Některé důležité informace mohou zůstat skryte v diskuzi. Mobilní verzi pouzivam jen jako hrubý náhled, pokud me otázka zaujme, musím přepnout na plny web. :)

cochee

Omlouvám se BANANovi, nedorozumění vzniklo úpravou otázky, načež jsme odpovídali pravděpodobně každý na něco jiného ;)

odik

Malinko tu pletete pojmy (nebo to možná jen vyznělo). To že Váš tablet má rozlišení 2048×1536 neznamená, že stránky vidíte v tak velkém rozlišení. Na těchto zařízeních dochází k přepočtu a i s takovým rozlišením displeje má pak zobrazená stránka viditelná na celou šířku displeje ve skutečnosti třeba jen 1000px = tak jako na ostatních displejích stejné úhlopříčky, ale s nižším rozlišením (vy máte jen lepší kvalitu vykreslení = jemnější).

cochee

Myslel jsem to spíš tak, že nejsem omezen nějakým bídným rozlišením třeba 3,5palcového displeje mobilu, na které jsou nejspíš mobilní verze stránek optimalizovány.