Matthew

Pokud pošlu omylem peníze na jiný účet, můžu je nějak získat zpět ??? :)

Mně se to tedy nestalo, ale kamarádce jo. Poslala omylem dva tísice na jiný účet. S penězma se nejspíš rozloučila, nepodala mi další echo. :) Jen jsem chtěl vědět, jestli se to dá nějak vymáhat nebo zařídit, kdyby se mi to v budoucnu nedej bože stalo :) Taky jsem někde dokonce četl, že někomu došlo na účet okolo 100tis. pán to hned „rozfofroval“ a pak byl obviněn, že utratil cizí peníze :D Takže vymáhat zpětně se to nejspíš dá, ale záleží jak velká je to nejspíš částka :D

Nejlepší odpověď
mosoj

Obojí je správně.
Na prvním místě je povinnost toho kdo preníze obdržel je vrátit.
Na druhém místě je řešit to přes banku.
Pokud to nepomůže podat trestní otnámení.

Další odpovědi
hanulka11

stalo se to omylem elektronicky manželovi tento týden ,zasla více peněz /prostě se překlepl o jenu nulu /jo bylo to dost nepříjemné- hned jsme volali do banky a poradili nám, abychom druhý den zašli osobně do té banky kam peníze směřovaly a tam, že se to vyřeší. Naštěstí měl manžel i telef. kontakt na majitele účtu a ten slíbil jakmile peníze dojdou k němu, že je vrátí . A opravdu tak učinil – peníze už se nám vrátily.
Doplňuji:
omluva – nějak mi vypadly písmenka
zaslal více peněz /prostě se překlepl o jednu nulu /