ReHu

Pokud pijete doma občas víno a pokud máte k vínu rádi sýr, který patří mezi oblíbený?

Nejlepší odpověď
talka

Císařský – prvně jsem ho ochutnala a kozí.
A roquefort/nivu!!!

Další odpovědi
jpau

V tom je trochu problém protože nejsem s přítelkyní na stejné vlně…

Ona má ráda takové ty měkčí sýry, nejlépe pak kozí nebo ovčí.

Já mám naopak rád ty staré a tvrdé. V obyčejném supermarketu jdu po Old Amsterdam nebo navštívím specializovaný obchod. Dokud fungoval v Praze Julius Meinl tak jsem chodil tam, byl tam vcelku slušný výběr.

gecco

Jak chuťovku mám rád těžší červené – takže je s oblibou zajídám parmazánem…
Docela dobrý je i Gran Moravia…
😉

chachar1922

Mam rada hlavne „sladke“ syry – s dirama. Madelan, Krolewski, Ramadar – ten jsem mela nedavno úplně prvně (snad se tak jmenoval). Taky mam rada i balkansky syr.

pucipuci

Jakýkoliv výrazný,který je zrovna v akci. Niva,Krolewski,Cí­sařský,a klidně i Balkánský

lexx

škoda toho vína i toho sejra míchat dohromady

marci1

Každý je svým způsobem specifický a zajímavý svou chutí. Třeba Tilsit, Brie, Camembert, sýry holandského typu ap. 🙂

luky.1986

Skvělá je kombinace čerstvého kozího sýra z oblasti Loiry ve Francii a vína odrůdy Sauvignon blanc. Nejsem velky znalec. Snazim se ridit pouckou vina a syru ze stejne oblasti.